Bundesliga: Bayern kończy rok zwycięstwem

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 22.12.2018, 20:35

Bayern zwycięstwem zakończył 2018 rok. W 17. kolejce Bundesligi pokonał Eintracht Frankfurt 3:0. Asystę przy pierwszym trafieniu zaliczył Robert Lewandowski.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo intensywne. Obie strony tworzyły sobie dogodne sytuacje. Pierwszą groźna akcje stworzył Eintracht. Po wymienieniu kilku podań piłka dotarła do Danny'ego da Costy, a ten uderzył z woleja w kierunku prawego słupka. Jednak Manuel Neuer pewnie interweniował.

Eintracht nie zwalniał. Ledwie dwie minuty później w dogodnej sytuacji znalazł się Luka Jović, ale źle trafił w piłkę i ta minęła bramkę. Po tym Bayern się przebudził i próbował odpowiedzieć. Najpierw z rzutu wolnego mocno uderzył David Alaba, a potem głową strzelał Thomas Mueller. W obu sytuacjach dobrze zachował się Kevin Trapp.

Po tych kilku akcjach przyszła chwila uspokojenia. Bayern zaczął przejmować kontrolę nad meczem. Przyniosło to efekt w 35. minucie, kiedy Bawarczyków na prowadzenie wyprowadził Frank Ribery. Piłkę Francuzowi wyłożył Robert Lewandowski, a ten bez problemów skierował ją do siatki. Polak mógł zaliczyć druga asystę, ale po jego dośrodkowaniu w poprzeczkę uderzył Thomas Mueller.

Druga połowa zaczęła się bardzo spokojnie. Piłkarze nie forsowali tempa, na groźną akcję musieliśmy czekać do 61. minuty. Jonathan de Guzman wrzucił piłkę w pole karne, gdzie znalazł się Danny da Costa, ale jego strzał wyłapał Neuer. Blisko szczęścia był też Jović, ale z ostrego kata trafił w boczną siatkę.

Na nic zdały się ataki Eintrachtu. Drugi raz katem drużyny z Frankfurtu okazał się Frank Ribery. Francuz sklepał piłkę z Joshuą Kimmichem i mimo, że nie trafił czysto w piłkę to ta wpadła do bramki. Rywali dobił jeszcze Rafinha, który kapitalnym strzałem przelobował Trappa i ustalił wynik spotkania.

Eintracht Frankfurt - Bayern Monachium 0:3 (0:1)

Bramki: Ribery (35'), (79'), Rafinha (89')

Eintracht: Trapp - Salcedo, Falette, N'Dicka - da Costa, Gacinovic (43' de Guzman), Fernandes (69' Mueller), Willems, Kostic - Haller, Jovic

Bayern: Neuer - Alaba, Hummels, Suele, Rafinha - Kimmich, Thiago, Martinez, Mueller (90' Shabani), Ribery (90' Coman) - Lewandowski (90' Wagner)

Kartki: Fernandes, de Guzman - Alaba