Narciarstwo alpejskie – PŚ: premierowe zwycięstwo Daniela Yule'a!

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 22.12.2018, 19:47

Marcel Hirscher zawiódł w ostatnich zawodach Pucharu Świata przed świąteczną przerwą. Austriak przez duże problemy na początku drugiego przejazdu wypuścił z rąk zwycięstwo w slalomie w Madonna di Campiglio. Skorzystał na tym Szwajcar Daniel Yule. Wśród startujących był również Michał Jasiczek, któremu jednak nie udało się niestety ukończyć pierwszego przejazdu.

Na półmetku rywalizacji Marcel Hirscher prowadził z czasem 47,83. Wynik Austriaka był o 0,14 sek. lepszy od rezultatu Norwega Henrika Kristoffersena. Podium pierwszego przejazdu uzupełniał rodak lidera. Marco Schwarz – bo o nim mowa – tracił do swojego kolegi z kadry 0,32 sek. Tuż za podium, ze stratą 0,66 sek., plasował się Daniel Yule ze Szwajcarii. Niestety wciąż nie ma punktów dla Polski w zawodach mężczyzn. Michał Jasiczek nie ukończył swojego przejazdu, przez problemy w środkowej części trasy.

W drugim przejeździe nastąpił pogrom faworytów! Najpierw swojego przejazdu nie zdołał ukończyć Kristoffersen, przez co nie zdobył dziś choćby punktu. Po chwili za to, ogromne problemy na trasie miał Marcel Hirscher, który zdołał się wyratować tylko na tyle, by ukończyć zawody. Zajął jednak dopiero 26. miejsce. Ze sklasyfikowanych zawodników wyprzedził jedynie Juliena Lizeroux z Francji. Na niepowodzeniu lidera skorzystał Daniel Yule, który dzięki dobremu przejazdowi awansował na pierwsze miejsce z łącznym czasem 1:38,34. Na drugą pozycję wskoczył Marco Schwarz, który do Szwajcara stracił 0,34 sek. Kapitalny awans na 3. miejsce zanotował jego rodak Michael Matt. Na półmetku tracił on 1,35 sek. do Hirschera i plasował się na 13. miejscu, a ostatecznie stanął na podium z wynikiem o pół sekundy gorszym od Yule'a. To jednak nie do niego należał awans dnia, a do tego, który znalazł się tuż za podium. Brytyjczyk Dave Ryding był najszybszy w drugiej próbie, co dało mu awans na 4. pozycję z 27.