Lotto Ekstraklasa: Cracovia odwraca losy meczu w Lubinie

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 22.12.2018, 19:57

Cracovia wygrała w Lubinie 2:1 z tamtejszym Zagłębiem w meczu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy i zakończyła rok serią czterech kolejnych zwycięstw w lidze. Dzisiejszy triumf cieszy tym bardziej, że podopieczni Michała Probierza przegrywali przez większość meczu.

Gospodarze od początku rzucili się do ataku i już w 11. minucie piłkę w bramce umieścił Bartosz Kopacz. Po doskonale rozegranym rzucie rożnym i zgraniu Patryka Tuszyńskiego, obrońca Zagłębia pokonał Michala Peskovica. Piłkarze z Lubina starali się pójść za ciosem, lecz strzał między innymi Filipa Jagiełły mijały bramkę Cracovii.

Sytuacja na boisku nie zmieniała się aż do 63 minuty, kiedy to Javi Hernandez efektowanie upadł po faulu Dominika Hładuna. Sędzia, który początkowo ukarał pomocnika Cracovii żółtym kartonikiem za symulowanie, po konsultacji z VAR-em zmienił decyzję i wyrzucił z boiska bramkarza miejscowych. Od tego momentu inicjatywę mieli już podopieczni Michała Probierza, którzy pierwszą swoją bramkową sytuację wykorzystali w 77. Minucie. Strzelcem bramki był faulowany kilkanaście minut wcześniej Hiszpan, dla którego byłą to piąta bramka w sezonie 2018/2019. Cracovia nabrała jednak apetytu na więcej i nie zakończyła swojego natarcia i już pięć minut później mogli cieszyć się z drugiego trafienia. Tym razem na liście strzelców zapisał się Janusz Gol, po którego uderzeniu piłka odbiła się rykoszetem od Dąbroskiego i zmyliła Piotra Leciejewskiego, który zastąpił w bramce Hładuna.

Zwycięstwo pozwoliło krakowianom kontynuować serię czterech zwycięstw z rzędu i awansować na dziewiątą pozycję w ligowej tabeli. Z dorobkiem 27 punktów plasują się tuż za grupą mistrzowską, do której tracą tylko dwa oczka. Ekipa Zagłębia „przezimuje” natomiast na jedenastej pozycji z 24 punktami.

Zagłębie Lubin 1:2 Cracovia (1:0)

Bramki: Kopacz 11’ – Javi 78’, Gol 82’

Zagłębie Lubin: Hładun – Balić, Oko, M. Dąbrowski, Kopacz – Slisz (88’ Mares)– Jagiełło, Starzyński – Bohar (70’ Leciejewski), Tuszyński (78’ Matuszczyk), Pawłowski

Cracovia: Pesković – Pestka, Siplak, Helik, Rapa – Gol – Wdowiak, Hernandez, D. Dąbrowski, Strózik (41’ Airam) – Piszczek (60’ Vinicius)

Żółte kartki: Pawłowski, Balić – Airam

Czerwone kartki: Hładun

Sędzia: Krzysztof Jakubik