Serie A: Pelissier zapewnia remis Chievo

• Data publikacji: 22.12.2018, 20:11

Do sporej niespodzianki doszło w meczu 17. kolejki pomiędzy Chievo Verona a Interem Mediolan. Gospodarze zremisowali z faworyzowanymi podopiecznymi Luciano Spalettiego 1:1. Duży udział przy trafieniu dla Chievo miał Mariusz Stępiński, który zanotował asystę.

To nie było spotkanie obfitujące w dużą ilość sytuacji bramkowych. Praktycznie pierwszą groźniejszą taką okazją była akcja z trafieniem z 39. minuty. Piłkarze Interu sprawnie i składnie wymienili kilka podań. Danilo D'Ambrosio zagrał w końcu wzdłuż bramki do nadbiegajacego Ivana Perisicia, który nie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki. W końcówce pierwszej połowy przed szansą podwyższenia wyniku stanął Joao Mario, lecz uderzył minimalnie obok prawego słupka.

Od drugich 45 minut na boisku pojawił się Paweł Jaroszyński, który zmienił Sofiana Kiyine. Polak nie miał jednak zbyt wielkiego wpływu na grę swojego zespołu. W 56. minucie w świetnym stylu strzał Mauro Icardiego wybronił Stefano Sorrentino. W odpowiedzi 120 sekund później ruszyli gospodarze. Sergio Pelissier uderzył płasko po ziemi, ale Handanović zdołał sparować to uderzenie na rzut rożny. Przez dłuższy fragment drugiej połowy niewiele się działo, ale najważniejsze rzeczy dla losów spotkania zadziały się już w doliczonym czasie gry. Wtedy to Mariusz Stępiński, który pojawił się na murawie w 61. minucie spotkania, przedłużył głową podanie do Pelissiera, a ten przerzucił piłkę nad wychodzącym Handanoviciem. I to co wydawało się praktycznie niemożliwe, stało się realne. Chievo wywalczyło punkt na własnym stadionie, zaliczając szósty ligowy remis z rzędu. Z kolei Inter nadal plasuje się na trzeciej pozycji, lecz jego strata do drugiego Napoli powiększyła się o kolejne dwa punkty.

Chievo Verona - Inter Mediolan 1:1 (0:1)

Bramki: 90+1' Pelissier - 39' Perisić

Chievo: Sorrentino - Barba, Rossettini, Bani, Depaoli - Rigoni, Hetemaj, Kiyine (46' Jaroszyński), Giacherrini (77' Birsa) - Meggiorini (61' Stępiński), Pelissier

Inter: Handanović - D'Ambrosio, Skriniar, de Vrij, Vrsaljko - Nainggolan (67' Vecino), Brozović, Joao Mario (81' Borja Valero) - Perisić, Icardi, Politano (75' Martinez)

Żółte kartki: Kiyine, Hetemaj, Rigoni - Joao Mario, Brozović

Sędzia: F. Pasqua