Serie A: Juventus lepszy od Romy

• Data publikacji: 22.12.2018, 22:29

W hitowym starciu włoskiej Serie A, na stadionie w Turynie, Juventus podejmował zespół AS Romy. Stara Dama skromnie pokonała swoich rywali, po trafieniu Mario Mandzukicia.

Faworytem tego spotkania byli niewątpliwe gracze "Starej Damy" i od początku zdawali się potwierdzać te przypuszczenia. W 8. minucie płaskim strzałem starał się zaskoczyć Robina Olsena boczny obrońca Juve Alex Sandro. Jednak bramkarz rzymian odbił piłkę na rzut rożny. Dziesięć minut później znów strzelał Snadro, ale ponownie dobrze interweniował Olsen. 120 sekund potem, szansę dla Romy miał Patrick Schick, lecz z jego płaskim uderzeniem dość łatwo poradził sobie Wojciech Szczęsny. Gospodarze długo grali piłką, wymieniając dokładne podania i uniemożliwiali Romie przejęcie jej. W 34. minucie swoją okazję otrzymał Cristiano Ronaldo, ale po raz kolejny wspaniale spisał się Olsen. Co nie udało się CR7, udało się kilka sekund później Mario Mandzukiciowi. Chorwat otrzymał dokładne podanie od De Sciglio i głową wbił piłkę do siatki.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. W 55. minucie doskonałą szansę zmarnował Ronaldo. Portugalczyk ładnie sobie przyjął piłkę w polu karnym Romy, po czym uderzył wysoko nad bramką. Cztery minuty później goście próbowali wyrównać z rzutu rożnego, ale Fedreico Fazio trafił wprost w Szczęsnego. Chwilę potem znowu szalał Ronaldo, jednak dwukrotnie lepszy okazywał się bramkarz Romy. W 70. minucie do siatki rzymian trafił Giorgio Chiellini, jednak sędzia dopatrzył się faulu reprezentanta Włoch i nie mógł tej bramki uznać. W 89. minucie powinno być 1:1, ale strzał Bryana Cristante w fenomenalnym stylu wybronił Wojciech Szczęsny. Podrażnieni gospodarze zdobyli gola numer dwa, ale po analizie VAR, sędzia Davide Massa podjął decyzję o nieuznaniu tej bramki z powodu faulu. Ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Juventusu.

Juventus 1:0 AS Roma (1:0)

Bramki: Mandzukić (35')

Juventus: Szczęsny - De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro - Bentancur, Pjanić (70' Can), Matuidi - Dybala (80' Douglas), Mandzukić, Ronaldo

Roma: Olsen - Florenzi (46' Kluivert), Kolarov, Fazio, Manolas, Santon - Zaniolo, N'Zonzi (79' Dżeko), Cristante - Schick, Under (71' Perotti)

Żółte kartki: N'Zonzi, Schick, Zaniolo

Sędzia: Davide Massa