Ligue 1: Mbappe ratuje trzy punkty PSG

• Data publikacji: 22.12.2018, 22:55

Ligue 1 wróciła do gry w komplecie. Na boisko wrócili przede wszystkim zawodnicy PSG, a wśród nich Kylian Mbappe, który zdobył jedynego gola w meczu PSG z Nantes, zapewniając trzy punkty swojej drużynie.

W końcu. Po dwóch weekendach w niepełnym zestawieniu, liga francuska wróciła do normalnego trybu rozgrywek. Dzisiejszego wieczoru zobaczyliśmy aż dziewięć meczów. Jednym z nich było spotkanie PSG z Nantes.

Paryżanie po dwóch remisach chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę. PSG dwa ostatnie spotkania zremisowało, jednak marzenia o wygraniu ligi bez porażki nadal są żywe. Gospodarze już w pierwszej minucie mogli wyjść na prowadzenie, piłka po uderzeniu z woleja Angela Di Marii jednak powędrowała tuż nad poprzeczką. Ogólnie rzecz biorąc to właśnie Argentyńczyk był najaktywniejszym graczem PSG w ofensywie. Di Maria jednak nie przełożył tego na realny wynik czyli na bramkę, bądź asystę. Po pierwszej połowie wynik remisowy i strach przed kolejnym remisem mógł zaglądać w oczy paryżanom.

Kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowie, a dokładnie mówiąc w 58. minucie do siatki trafił Julian Draxler. Bramka jednak została anulowana po wideoweryfikacji, ponieważ zauważono, że piłka wcześniej wyszła za linię i akcja nie powinna być kontynuowana. Trzeba przyznać, że w obecnym sezonie VAR sporo zmienił w Ligue 1, nawet w meczach samego PSG wideoweryfikacja wpłynęła na byt lub niebyt kilku bramek. 10 minut później sędzia nie miał już wątpliwości, kiedy to Kylian Mbappe wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Francuz w ostatnim tygodniu obchodził swoje 20-ste urodziny i nie jest już nastolatkiem. Jedno się jednak nie zmienia. Mbappe wciąż strzela i w dalszym ciągu zapewnia punkty swojej drużynie. W 72. minucie Di Maria trafił w poprzeczkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i PSG odnosi swoje 15. zwycięstwo w lidze, a Mbappe z trzynastoma golami wskakuje na pierwsze miejsce klasyfikacji strzelców Ligue 1.

Paris Saint-Germain - Nantes 1:0 (0:0)

Bramki: Kylian Mbappe 68'

PSG: Buffon - Meunier (81' Kehrer), Silva, Kimpembe, Bernat, Draxler, Marquinhos, Verratti, Di Maria (88' Alves), Mbappe, Cavani (80' Choupo-Moting)

Nantes: Tatarusanu - Mbodji, Diego Carlos, Pallois, Kwateng (76' Fabio), Toure, Krhin (74' Girotto), Rongier, Lima, Boschilia (78' Majeed), Sala

Kartki: 88' Silva, 90+4' Marquinhos

W 19. kolejce odbyło się również spotkanie w czubie tabeli - Montpellier podejmowało u siebie Olympique Lyon. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1. Spotkanie nie miało faworyta, w końcu spotykali się "sąsiedzi" z tabeli, a dokładniej 3. i 4. miejsce. Mecz obfitował w akcje podbramkowe, strzały. Po pierwszej połowie jednak było bez bramek. W 67. minucie pierwszego gola w spotkaniu zdobył Nabil Fekir. Francuz popisał się przepięknym strzałem z narożnika pola karnego w samo okno bramki. W 81. minucie odpowiedział jednak Ruben Aguilar. Wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z pierwszej piłki uderzył futbolówkę, która wylądowała przy lewym słupku bramki. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 co stawia w lepszej pozycji Montpellier, które ma do nadrobienia dwa, a nie jeden jak Lyon, mecze.