Koszykówka - EBLK: podsumowanie 12. kolejki

• Data publikacji: 22.12.2018, 23:32

W piątek i sobotę odbyły się ostatnie spotkania Energa Basket Ligi Kobiet w 2018 roku. Po tej kolejce wiemy, że nie ma już niepokonanej ekipy. Polkowiczanki przegrały w derbach ze Ślęzą.

Arka Gdynia wybrała się wcześniej do Lublina i rozegrała spotkanie w piątek, dzięki czemu zawodniczki obu ekip będą miały dłuższą przerwę świąteczną. Gdynianki zwyciężyły na wyjeździe i kończą rok na drugiej pozycji w tabeli EBLK.

W sobotę pewne triumfy odniosły koszykarki Politechniki Gdańskiej, InvestInTheWest Enei Gorzów oraz Artego Bydgoszcz. Zdecydowanie ciekawiej było w Toruniu, gdzie Energa podejmowała Wisłę CanPack oraz w Polkowicach, gdzie mistrzynie Polski grały derbowy pojedynek z Ślęzą Wrocław.

W Toruniu pierwsza kwarta padła łupem miejscowych, ale na przerwę to Wiślaczki schodziły prowadząc 46:37. Po przerwie znowu lepsze były torunianki, które przed decydującą kwartą prowadziły 65:57. Krakowianki zdołały doprowadzić do dogrywki, choć 19 sekund przed końcem było 80:75 dla Energi. Najpierw celny lay-up Bozicy Mujovic, a później "trójka" Leonor Rodriguez po przechwycie i remis! Dogrywkę bardzo mocno rozpoczęły gospodynie i rywalki nie były w stanie już odrobić strat. Pechowo mecz zakończył się dla Marii Conde. Hiszpanka po zbiórce upadła na biodro i została odwieziona do szpitala.

Natomiast w Polkowicach nikt nie spodziewał się, że Ślęza prowadzona przez Arkadiusza Rusina może sprawić niespodziankę i pokonać mistrzynie Polski. Tym bardziej, że trzy kwarty padły łupem "Pomarańczowych" i było 45:35. Na niespełna trzy minuty przed końcem meczu było już jednak 50:50. A w końcówce lepsze były wrocławianki, które pokonały CCC. W ostatnich sekundach piłka wpadła do kosza po rzucie z dystansu Tiffany Hayes, ale sędziowie nie uznali trafienia, ponieważ piłka dotknęła zegara. CCC kończy rok na fotelu lidera, ale nie jest już niepokonane.