NHL: kolejne zwycięstwo Washington Capitals

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 23.12.2018, 11:38

Ostatnie tygodnie są bardzo szczęśliwe dla hokeistów Washington Capitals. Obrońcy tytułu po kiepskim początku sezonu wrócili na dobre tory i są już na podium Konferencji Wschodniej. Minionej nocy pokonali na wyjeździe Ottawę Senators 4:0.

Zawodnicy Washington Capitals prezentują w ostatnich tygodniach fantastyczną formę. Od 15 listopada ponieśli w lidze tylko trzy porażki, notując przy tym aż czternaście zwycięstw. Dzięki takiemu bilansowi po kiepskim starcie sezonu są już na podium Konferencji Wschodniej. W sobotni wieczór pokonali na trudnym terenie Ottawę Senators 4:0. Kwestia zwycięstwa była już rozstrzygnięta po 40. minutach, bowiem w dwóch pierwszych tercjach obrońcy Pucharu Stanleya zdobyli po dwie bramki. Nieco w cieniu swoich kolegów z drużyny pozostał tym razem Aleksandr Owieczkin, który zaliczył tylko asystę drugiego stopnia.

Z dobrej strony w spotkaniu z Nashville Predators zaprezentowali się hokeiści Boston Bruins. Podopieczni Bruce'a Cassidy'ego rozpoczęli strzelanie w pierwszej tercji od trafienia Patrice'a Bergerona. Na trafienie Kanadyjczyka w drugiej tercji odpowiedział Ryan Johansen. W trzeciej tercji górą byli Bruins. Na 2:1 ponownie strzelił Bergeron, ale goście zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą trafienia Turrisa. W drugiej części ostatniej odsłony bramki Marchanda, Pastrnaka i Kuraly'ego dały zawodnikom z Massachusetts zwycięstwo 5:2.

Bohaterem Los Angeles Kings został Ilja Kowalczuk. Powracający w tym sezonie do NHL legendarny Rosjanin zdobył w pojedynku z San Jose Sharks dwie bramki, w tym jedną w dogrywce. Mimo triumfu Królowie zamykają stawkę na Zachodzie.

Zwycięstwa odnieśli również liderzy Konferencji Zachodniej. Winnipeg Jets po zaciętym, ale niezbyt pasjonującym widowisku pokonali Vancouver Canucks 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 59. minucie Mark Scheifele.

Minionej nocy czyste konta zachowali także defensorzy Buffalo Sabres i Pittsburgh Penguins. Buffalo pokonało u siebie Anaheim Ducks 3:0, zaś Pingwiny poradziły sobie na wyjeździe z zespołem Carolina Hurricanes w takim samym stosunku bramkowym. Dwie bramki zdobył Jake Guentzel.

Boston Bruins - Nashville Predators 5:2

Philadelphia Flyers - Columbus Blue Jackets 3:4

Detroit Red Wings - Florida Panthers 1:2

Calgary Flames - St. Louis Blues 1:3

San Jose Sharks - Los Angeles Kings 2:3 po dogrywce

Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens 3:4 po dogrywce

Arizona Coyotes - Colorado Avalanche 6:4

Buffalo Sabres - Anaheim Ducks 3:0