Biathlon - IBU: przyzwoity występ Polaków w Austrii

• Data publikacji: 23.12.2018, 11:31

W austriackim Obertillach rozegrana została trzecia runda seniorskiego Pucharu IBU. Polacy nie zajęli miejsc na podium, ale ich występ można zaliczyć do przyzwoitych. Najlepiej spisali się wśród mężczyzn Norweg Siverta Guttorma Bakkena i Francuz Simon Fourcade, którzy dwukrotnie stanęli na podium, a wśród kobiet Szwedka Elisabeth Hoegberg, która również dwa razy była na podium.

Pierwszego dnia rozegrane zostały biegi indywidualne. U mężczyzn najlepiej z Polaków spisał się Mateusz Janik, który trzy razy spudłował i zakończył rywalizację na 28. miejscu. Słabiej wypadli pozostali nasi reprezentanci. Tomasz Jakieła zajął 66. miejsce i spudłował sześć razy, Marcin Szwajnos był 80. i siedem razy nie trafił w krążek. Najlepszy okazał się bezbłędny Simon Fourcade, który wyprzedził Norwega Siverta Guttorma Bakkena i Białorusina Sergeya Bocharnikova.

Wśród kobiet najlepszą z Polek była Anna Mąka, która trzy razy spudłowała i zakończyła bieg na 38. miejscu, Magdalena Gwizdoń spudłowała pięć razy i była 41., tyle samo nietrafionych strzałów miała Kamila Cichoń, ale w biegu spisywała się zdecydowanie gorzej i zajęła odległe 70. miejsce.

Drugiego dnia rywalizacji rozegrane zostały super sprinty. W kwalifikacjach mężczyzn dobry występ zaliczył Mateusz Janik, który miał dwie karne rundy, ale zmieścił się w trzydziestce, która rywalizowała już między sobą w biegu finałowym. W nim Polak wypadł bardzo dobrze, kończąc zawody na wysokim 12. miejscu. Pozostali Polacy odpadli w kwalifikacjach.

W rywalizacji kobiet z Polek kwalifikacje przebrnęła tylko Magdalena Gwizdoń, która raz spudłowała i była 22. W finale, podczas czterech strzelań, dwa razy nie trafiła w krążek i skończyła zawody na 22. miejscu.

Wczoraj natomiast rozegrano sprinty. Najlepiej z Polaków wypadł Tomasz Jakieła, który z dwoma karnymi rundami był 54. Marcin Szwajnos również spudłował dwa razy i był 58. Mateusz Janik nie przystąpił do rywalizacji.

Zdecydowanie lepiej zaprezentowały się panie. Magdalena Gwizdoń z dwoma karnymi rundami była 14., Anna Mąka także dwa razy biegała karną rundę i skończyła bieg na 45. miejscu, a Kamila Cichoń z jednym pudłem zajęła 47. miejsce.