EBL: faworyci wygrywają

• Data publikacji: 23.12.2018, 21:14

Bez większych niespodzianek przebiegała jedenasta seria gier Energa Basket Ligi. Najwięcej emocji mieliśmy w Stargardzie, gdzie miejscowa Spójnia zwyciężyła po dogrywce GTK Gliwice 89:83.

Jeszcze 4 minuty i 18 sekund przed końcem goście z Gliwic prowadzili 78:68 i wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać im piątego zwycięstwa w sezonie. Nic bardziej mylnego. Podopieczni Krzysztofa Koziorowicza zakończyli czwartą kwartę serią 10-0 i o tym, kto cieszyć się będzie z wygranej, zadecydować miała dogrywka. W niej niesieni dopingiem miejscowej publiczności gospodarze nie pozostawili już żadnych wątpliwości - mecz zakończył się ich triumfem 89:83.

Dziewiąte wygrane w tym sezonie zapisali na swoim koncie drugi w tabeli Polski Cukier Toruń oraz trzecia Arka Gdynia. Koszykarze z Grodu Kopernika nie dali szans Polpharmie Starogard Gdański (96:87), gdynianie natomiast 77:72 zwyciężyli przed własną publicznością AZS Koszalin.

Do rozegrania w jedenastej kolejce został jeszcze jeden mecz. Aktualni liderzy EBL - Stelmet Zielona Góra, zmierzą się z obrońcą tytułu - Anwilem Włocławek. Początek tego spotkania w drugi dzień świąt o godzinie 15:50.