Katarzyna Piter nie zachwyciła Strasburga

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 20.05.2018, 17:29

Katarzyna Piter po raz pierwszy od półtora roku znalazła się w drabince głównej turnieju rangi WTA. We francuskim Strasburgu przebrnęła kwalifikacje, jednak w pierwszej rundzie nie miała szans z reprezentującą Kazachstan Zariną Diyas.

Diyas od początku spotkania wyglądała znacznie lepiej. Już po kilku minutach prowadziła 3-0. Polka nie była w stanie w żaden sposób zagrozić rywalce przy jej podaniu. Sama natomiast miała problemy z utrzymaniem serwisu. W związku z tym pierwsza partia zakończyła się wynikiem 6-2 na korzyść Kazaszki.

Drugi set był znacznie bardziej wyrównany. Polka nawet przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 4-3. Nie utrzymała go jednak i dwa razy z rzędu straciła swoje podanie. Tym samym straciła też szanse na triumf w dzisiejszym spotkaniu.