Lidl Starligue: ważne zwycięstwo PSG

• Data publikacji: 25.12.2018, 13:08

PSG pokonało jedną bramką Nantes 30:29 w pojedynku na szczycie francuskiej ligi. Ta wygrana zapewniła trzy punkty przewagi nad drugim zespołem.

Nantes bardzo dobrze rozpoczęło to spotkanie - prowadzili 7:2. Wydawało się, że ekipa gości jest pełna nerwowości, czego efektem były popełniane błędy. Jednak mistrzowie szybko się zreflektowali rywalom i odrobili straty z nawiązką (11:9). Do ataku ruszyli gospodarze, którzy jeszcze przed przerwą wyrównali wynik, a po 30. minutach prowadzili 14:13. W drugiej części gra była początkowo wyrównana (20:20). Później PSG ruszyło do ataku, co im się świetnie udało (28:25). Nantes się nie poddało i po kilku świetnych akcjach to oni byli lepsi o kilka bramek. Ostateczny cios zadał Mikkel Hansen, który ustalił wynik spotkania na 30:29, co pozwoliło odskoczyć jego drużynie w tabeli na trzy punkty od rywali.

Ciekawe spotkanie odbyło się również w Montpellier, gdzie tamtejszy zespół podejmował Nimes. Goście początkowo bardzo dobrze sobie radzili i wyszli na prowadzenie 9:7. Gospodarze szybko ruszyli do odrobienia strat i już po kilku minutach to oni byli lepsi (13:9). Od tego momentu już tylko Montpellier prowadziło w tym meczu. Choć goście starali się swoimi dobrymi akcjami coś zdziałać, to jednak wystarczyło im to tylko na doprowadzenie do remisu (22:22). Później gospodarze kontrolowali przebieg spotkania i ostatecznie wygrali 33:27.