NBA: Lakers pokonują Warriors, kontuzja LeBrona

• Data publikacji: 26.12.2018, 10:18

Święta Bożego Narodzenia na parkietach NBA to tradycyjnie już czas szlagierowych spotkań. Nie inaczej było i w tym roku.

Meczem, na który wszyscy chyba najbardziej ostrzyli sobie zęby było starcie LeBrona Jamesa i Los Angeles Lakers z Golden State Warriors. King James już po raz czwarty z rzędu miał się mierzyć w świątecznym spotkaniu z ekipą Steve'a Kerra, po raz pierwszy w koszulce Lakers. I choć czterokrotny MVP w piątej minucie trzeciej kwarty zmuszony był opuścić parkiet z powodu kontuzji, to Lakersi niespodziewanie zwyciężyli obrońców tytułu 127:101.

Dogrywkę mieliśmy okazję oglądać w starciu potentatów konferencji wschodniej - Boston Celtics i Philadelphii 76ers. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu lepsi okazali się Celtowie - 121:114. Ubiegłorocznych wicemistrzów wschodu do zwycięstwa poprowadził Kyrie Irving, który cały mecz zakończył z dorobkiem 40 punktów (w tym dwóch, które dały Celtom remis na 20 sekund przed końcem czwartej kwarty), 10 zbiórek i 3 asyst.

Giannis Antetokounmpo został drugim po Kareemie Abdulu-Jabbarze koszykarzem Bucks, który zdobył w świątecznym spotkaniu co najmniej 30 punktów, a Kozły pokonały na wyjeździe New York Knicks 109:95. Ze zwycięstw cieszyli się również Houston Rockets, którzy zwyciężyli przed własną publicznością Oklahoma City Thunder 113:109 (41 punktów Jamesa Hardena, 23 zbiórki Clinta Capeli) oraz Utah Jazz (117:96 przeciwko Portland Trail Blazers).