Kantor i Łosiak na najniższym stopniu podium w Itapemie!

• Data publikacji: 20.05.2018, 17:30

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zajęli 3. miejsce w czterogwiazdkowym turnieju rangi World Tour, który odbył się w brazylijskiej Itapemie. Polacy w decydującym meczu pokonali duet gospodarzy Vitor Felipe/Guto.

W półfinale Biało-Czerwoni zmierzyli się z innymi reprezentantami Canarinhos Evandro/Andre. Mecz był bardzo wyrównany, ale to rywale w obu setach osiągnęli w końcowej fazie przewagę, która okazała się wystarczająca do zwycięstwa. Pierwsza partia przegrana przez Polaków została do 19, natomiast druga do 16.

W meczu o 3. miejsce Kantor i Łosiak skonfrontowali się z Vitorem Felipe i Guto. Ten pojedynek z Brazylijczykami zakończył się znacznie przyjemniejszym rezultatem dla naszych reprezentantów. Inauguracyjny set rozstrzygnął się w końcówce, gdzie to polska para osiągnęli przewagę i zwyciężyli do 19. W drugiej partii Polacy mieli nieco większą kontrolę nad spotkaniem i pokonali rywali do 17.

W turnieju triumfowali Evandro/Andre, którzy w finale okazali się lepsi 2:0 od Norwegów Mola i Soruma. Wśród kobiet najlepsze okazały się reprezentantki gospodarzy Agatha i Duda. Brazylijki w pokonanym polu pozostawiły Szwajcarki Heidrich i Verge - Depre.

Wyniki półfinałów:

Kantor/Łosiak (POL) - Evandro/Andre (BRA) 0:2 (19:21, 16:21)

Vitor Felipe/Guto (BRA) - Mol/Sorum (NOR) 0:2 (17:21, 13:21)

Mecz o 3. miejsce:

Kantor/Łosiak (POL) - Vitor Felipe/Guto (BRA) 2:0 (21:19, 21:17)

Finał:

Evandro/Andre (BRA) - Mol/Sorum (NOR) 2:0 (21:18, 21:16)

Turniej kobiet:

Półfinały:

Heidrich/Verge - Depre (SUI) - Bansley/Wilkerson (CAN) 2:1 (15:21, 21:15, 15:13)

Agatha/Duda (BRA) - Maria Antonelli/Carol (BRA) 2:1 (21:17, 17:21, 15:8)

Bansley/Wilkerson (CAN) - Maria Antonelli/Carol (BRA) 2:1 (21:18, 18;21, 15:11)