NBA: mistrzowie znów na tarczy

• Data publikacji: 28.12.2018, 09:32

Kolejna emocjonująca noc na parkietach najlepszej ligi świata za nami. Rzutem równo z końcową syreną Bogdan Bogdanovic zapewnił Sacramento Kings zwycięstwo nad Los Angeles Lakers 117:116. Drugą porażkę z rzędu ponieśli natomiast obrońcy tytułu - Golden State Warriors.

Jeszcze 25 sekund przed końcem czwartej kwarty Blazers prowadzili z aktualnymi mistrzami NBA 102:99. Piłkę w rękach miał Steph Curry i choć ta po jego rzucie nie wpadła do kosza, to dzięki zbiórce Andre Iguodali znalazła się w posiadaniu Kevina Duranta, który rzutem za trzy punkty wyrównał stan spotkania. W ostatniej akcji regulaminowego czasu gry Damian Lillard kompletnie się pogubił, a jego rozpaczliwy rzut nie dotknął nawet obręczy. Dogrywka.

W dodatkowych pięciu minutach lider gości odkupił swoje winy. Piętnaście sekund przed końcem Warriors prowadzili 109:107 i mieli piłkę, jednak siódmą stratę w tym spotkaniu popełnił Steph Curry. Woda na młyn dla Lillarda, który fenomenalnym rzutem na sześć sekund przed końcową syreną daje prowadzenie Blazers, 110:107. W ostatniej akcji fade-awaya na zwycięstwo nie trafia Kevin Durant. Blazers wygrywają 110:109.

Po świątecznym zwycięstwie, gorycz porażki musieli tym razem przełknąć osłabieni absencją LeBrona Jamesa Los Angeles Lakers. Jeziorowcy ulegli na wyjeździe Sacramento Kings 116:117. Bohaterem zespołu trenera Dave'a Joergera okazał się Bogdan Bogdanovic. 26-letni Serb rzutem za trzy równo z końcową syreną dał Królom dziewiętnaste zwycięstwo w sezonie, które przesunęło ich na ósme miejsce w konferencji zachodniej.

Szósty z rzędu mecz z dorobkiem co najmniej 35 punktów zaliczył James Harden, a Houston Rockets pokonali przed własną publicznością Boston Celtics, 127:113. Dla Rakiet to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Świąteczną porażkę z Celtics odbili sobie koszykarze Philadelphia 76ers. Szóstki zwyciężyły na wyjeździe Utah Jazz 114:97, a triple-double zaliczył Ben Simmons (13 punktów, 14 zbiórek, 12 asyst). Dobre spotkanie zagrał również Joel Embiid, który zapisał na swoim koncie 23 punkty, 15 zbiórek, 6 asyst i 5 bloków.