DKB Bundesliga: wymęczone zwycięstwo Magdeburga

• Data publikacji: 29.12.2018, 00:42

Zespół Piotra Chrapkowskiego w końcu się przełamał i odniósł zwycięstwo w meczu z Lipskiem 25:24. THW Kiel pokonało Rhein-Neckar Loewen w spotkaniu na szczycie tabeli.

Gladiatorzy przez większość tego pojedynku przegrywali. Lipsk grał jak równy z równym przez całe 60. minut i nie wystraszył się rywala. Widać, że Magdeburg nadal pozostaje w dołku, co goście skrzętnie wykorzystywali. Drużyna Macieja Gębali oraz Andrzeja Rojewskiego była skuteczna w ataku, co pozwoliło im na prowadzenie po pierwszej części spotkania 13:11. Druga połowa to już trochę lepsza postawa Gladiatorów, którzy doprowadzili do wyrównania. Wynik ten utrzymywał się do ostatnich sekund spotkania, jednak wtedy w dogodnej pozycji do strzału znalazł się Michael Damgaard, który wykorzystał szansę i zapewnił swojemu zespołowi cenne punkty (25:24). Dobrze zaprezentowała się dwójka Polaków po stronie Lipska - Maciej Gębala zdobył jedną bramkę, a Andrzej Rojewski odegrał ważną rolę na dystansie całego meczu.

Arcyciekawym pojedynkiem był ten pomiędzy THW Kiel a Rhein-Neckar Loewen. Drużyny te mierzyły się o drugie miejsce w tabeli za wciąż niepokonanym Flensburgiem. Do przerwy grał była wyrównana. Prowadzenie zmieniało się co kilka bramek. Drugie 30. minut to już pokaz siły gospodarzy, którzy potwierdzili swoją dobrą dyspozycję. Niklas Landin i Harald Reinkind wyróżniali się w swojej ekipie, co pozwoliło na pokonanie Lwów (31:28) i odskoczenie im na dwa punkty w tabeli.