Nadal mistrzem Rzymu!

• Dodał: Łukasz Bok
  • Data publikacji: 20.05.2018, 20:10

Emocji w finałowym spotkaniu Nadal - Zverev nie brakowało. Niemiec stał przed ogromną szansą pokonania trudnego przeciwnika, ale po przerwie spowodowanej deszczem, to mistrz kortów ziemnych sięgnął po ósme zwycięstwo w stolicy Włoch. Pokonał Aleksandra Zvereva 6:1 1:6 6:3.

Cóż to był za mecz! Trzy sety rozstrzygnęły o tym, kto wygrał rzymski turniej na kortach ziemnych. Rafa Nadal triumfował w stolicy Włoch siedem razy, Zverev raz. Wydawać by się mogło, że wynik tego spotkania będzie korzystny dla Hiszpana. To on wszedł na mączkę jako faworyt. Jednak to, co wydarzyło się na głównym korcie, było zdumiewające.
Pierwszy set poszedł gładko. Nadal co prawda źle wszedł w tę partię, przegrywając od razu własne podanie, ale później trzykrotnie przełamał rywala. Niemiec popełniał wiele niewymuszonych błędów, zdobył zaledwie 27% punktów po pierwszym serwisie, z returnu natomiast miał 43%. Rafa radził sobie zdecydowanie lepiej, co odzwierciedliło  się w wyniku.

Odwrotnie potoczyły się losy drugiej odsłony meczu. Tym razem to hiszpański torreador nie popisywał się dobrą grą. Return nie wychodził, forehand także nie zagrażał Zverevowi. Młody Niemiec odebrał dwa podania Nadalowi, a wielokrotny triumfator turnieju nie potrafił poradzić sobie z dobrą grą ofensywną tenisisty po drugiej stronie siatki. Ten set zakończył się takim stanem, jak poprzedni – 6:1, tym razem jednak dla reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów.

Trzeciego seta przerwał deszcz. Przymusowa przerwa wpłynęła z korzyścią na grę Nadala. Choć przegrywał ze stratą serwisu, zdołał odrobić straty i sięgnął po kolejny, ósmy już tytuł w Rzymie.

Rafael Nadal (Hiszpania) – Aleksander Zverev (Niemcy) 6:1 1:6 6:3