Plusliga: pewne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla

• Data publikacji: 29.12.2018, 18:28

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla łatwo pokonali na własnym parkiecie drużynę Cerrad Czarnych Radom w jedynym dziś meczu Plus Ligi. Gospodarze triumfowali dwukrotnie do 16 i raz do 20.

Jastrzębski Węgiel 3:0 Cerrad Czarni Radom (25:16, 25:16, 25:20)

Spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju zapowiadało się niezwykle ciekawie albowiem obie drużyny były sąsiadami w ligowej tabeli. Gospodarze zajmowali trzecie miejsce z dorobkiem 25 punktów, zaś radomianie czwarte ze stratą zaledwie punktu. Jednak goście przystępowali do tego starcia dość poważnie osłabieni. Brakowało m.in. słoweńskiego kapitana Dejana Vincicia, Maksima Żygałowa oraz Michała Ostrowskiego. Początek spotkania był bardzo wyrównany, a kibice zgromadzeni na trybunach oglądali grę punkt za punkt. Później jednak gospodarze wskoczyli na wyższe obroty, głównie za sprawą Juliena Lyneela, który ciągnął grę swojego zespołu. Radomianie zaś, zgaśli i przegrali pierwszego seta do 16. Sytuacja nie zmieniała się w drugiej odsłonie tego meczu i trener gości - Robert Prygiel szybko poprosił o przerwę na żądanie. W dalszej części tej partii Jastrzębski Węgiel kontrolował przebieg gry, zaś goście popełniali sporo prostych, niewymuszonych błędów. Ostatecznie gospodarze ponownie wygrali 25:16. Radomianie odżyli jednak w kolejnej partii i zanotowali bardzo dobry początek, szybko uzyskując przewagę nad gospodarzami. Jastrzębianie szybko zabrali się do lepszej gry, a tym samym do odrabiania strat. W dalszym ciągu fantastycznie spisywał Julien Lyneel. Cerrad Czarni łatwo się nie poddawali i dalej grali na całkiem niezłym poziomie. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla odskoczyli dopiero w samej końcówce seta, wygrywając go do 20.

Jastrzębski Węgiel: Kampa - 5, Lyneel - 15, Hain - 6, Konarski - 15, Fromm - 7, Kosok - 5, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Bucki - 1

Cerrad Czarni Radom: Giger - 2, Żaliński - 5, Huber - 7, Filip - 11, Fornal, Pajenk - 8, Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Kwasowski - 6, Rybicki - 1

MVP: Julien Lyneel (Jastrzębski Węgiel)