Serie A: wygrana Napoli, dublet Milika

• Data publikacji: 29.12.2018, 19:57

W meczu 19. kolejki Serie A, drużyna Napoli podejmowała na własnym stadionie ekipę Bologni. Od pierwszej minuty na boisku było trzech Polaków - Zieliński, Milik i Skorupski. Po emocjonującym meczu gospodarze wygrali 3:2, a dwa gole zdobył Arkadiusz Milik.

Faworytem tego spotkania niewątpliwie byli gospodarze, którzy za wszelką cenę chcieli sobie poprawić humory po dość pechowej porażce z Interem. Jednak jako pierwsi zaatakowali goście, a konkretnie Andrea Poli, który oddał atomowy strzał w kierunku bramki Alexa Mereta. Na szczęście, dla gospodarzy piłka minimalnie minęła lewy słupek. 180 sekund później bliźniaczą okazję zmarnował Rodrigo Palacio. W 16. minucie do głosu wreszcie doszli neapolitańczycy. Po małym bilardzie w polu karnym, do piłki dopadł Arkadiusz Milik i sprytnym strzałem na wślizgu, pokonał swojego rodaka Łukasza Skorupskiego. Niespełna dziesięć minut potem, w kolejnej dobrej akcji oglądaliśmy podopiecznych Carlo Ancelottiego. Tym razem podanie otrzymał Dries Mertens i precyzyjnym uderzeniem w prawy górny róg chciał zaskoczyć Skorupskiego. Jednak polski bramkarz zaprezentował fantastyczne umiejętności i zbił piłkę na rzut rożny. W 32. minucie, bliski strzelenia drugiej bramki był Milik, ale jego główka wylądowała tylko na poprzeczce. Piłkarze Bologni nie poddawali się i szukali okazji do wyrównania. Znaleźli takową w 37. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę przedłużył Palacio, zaś głową do bramki skierował ją Federico Santander.

Na początku drugiej połowy, Napoli ponownie wyszło na prowadzenie i ponownie za sprawą Milika. Tym razem napastnik reprezentacji Polski wykorzystał dogranie z kornera Kevina Malcuita. Dwie minuty później mogło być 2:2, lecz Diego Falcinelli posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką. Gospodarze, w kolejnych fragmentach spotkania, chcieli pójść za ciosem i szukali szans na podwyższenie wyniku. Bliscy szczęścia byli Jose Callejon i Dries Mertens, jednak za każdym razem piłka minimalnie mijała bramkę Bologni. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też było w tym przypadku. Goście ponownie wyrównali, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego. Na listę strzelców, precyzyjnym strzałem głową, wpisał się Danilo. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem to w 89. minucie Mertens dał zwycięstwo Napoli, płasko uderzając zza pola karnego.

Napoli 3:2 Bologna (1:1)

Bramki: Milik (16'), (51'), Mertens (89') - Santander (37'), Danilo (81')

Napoli: Meret - Malcuit, Albiol, Maksimović, Ghoulam (68' Rui) - Verdi (58' Ruiz), Allan, Zieliński, Callejon (83' Ounas) - Mertens, Milik

Bologna: Skorupski - Danilo, De Maio, Helander - Dijks, Svanberg (71' Nagy), Pulgar, Poli (79' Orsolini), Mattiello - Palacio, Santander (43' Falcinelli)

Żółte kartki: Malcuit, Allan - Pulgar, De Maio

Sędzia: Gianpaolo Calvarese