Serie A: Milan wreszcie zwycięski

• Data publikacji: 29.12.2018, 22:26

W wieczornym spotkaniu 19. kolejki Serie A, AC Milan mierzył się z zespołem SPAL Ferrara, w którym występuje Thiago Cionek. Gospodarze zwyciężyli 2:1 i przełamali serię meczów bez strzelonej bramki.

Trudno było wskazać przed tym meczem zdecydowanego faworyta, ponieważ Milan nie potrafi strzelić gola już od czterech spotkań, zaś SPAL nie wygrało od drugiej połowy października. Lepiej rozpoczęli te zawody gospodarze, którzy już w 8. minucie trafili do bramki zespołu z Ferrary, ale Alessio Romagnoli był na spalonym, więc sędzia nie mógł tego gola uznać. Pięć minut później padła prawidłowa bramka, ale dla gości. Andrea Petagna uwolnił się od kryjącego go obrońcy i płaskim strzałem przy dalszym słupku nie dał żadnych szans Gianluigiemu Donnarummie. Asystę przy tym golu zapisał reprezentant Polski Thiago Cionek. Radość przyjezdnych trwała zaledwie 180 sekund. Fatalne wybicie jednego z defensorów wykorzystał Samu Castillejo, wbijając piłkę do siatki. Nic ciekawego się już do przerwy nie wydarzyło i oba zespoły schodziły do szatni przy sprawiedliwym remisie.

Drugie 45 minut gospodarze rozpoczęli z większym rozmachem, chcąc szybko wyjść na prowadzenie. Udało im się tego dokonać w 64. minucie. Hakan Calhanoglu przepchnął futbolówkę do Gonzalo Higuaina, a Argentyńczyk wykorzystał zamieszanie w polu karnym, pakując ją do siatki. SPAL mogło wyrównać na dwanaście minut przed końcem, lecz Simone Missiroli posłał piłkę tuż obok lewego słupka. W samej końcówce, drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał zawodnik Milanu Suso. Gościom nie udało się wykorzystać tej przewagi, choć w 94. minucie dogodną okazję zmarnował Francesco Vicari. Z jego strzałem dość łatwo poradził sobie Donnarumma.

AC Milan 2:1 SPAL Ferrara (1:1)

Bramki: Castillejo (16'), Higuain (64') - Petagna (13')

Milan: Donnarumma - Abate (62' Calabria), Zapata, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Bakayoko, Suso, Calhanoglu, Castillejo (62' Cutrone) - Higuain (82' Borini)

SPAL: Gomis - Costa (53' Fares), Felipe, Cionek, Bonifazi - Missiroli, Kurtić, Schiattarella (73' Valdifiori), Dickmann (46' Vicari) - Petagna, Antenucci

Żółte kartki: Castillejo, Zapata, Suso - Kurtić, Schiattarella

Czerwona kartka: Suso

Sędzia: Rosario Abisso

Pozostałe wyniki 19. kolejki Serie A:

Juventus 2:1 Sampdoria
2', 65' Ronaldo - 33' (k.) Quagliarella

Chievo 1:0 Frosinone
76' Giaccherini

Empoli 0:1 Inter
72' Keita

Genoa 0:0 Fiorentina

Lazio 1:1 Torino
62' Milinković-Savić - 45+3' (k.) Belotti

Parma 0:2 Roma
58' Cristante, 75' Under

Sassuolo 2:6 Atalanta
51', 58' Duncan - 19' Zapata, 42' Gomez, 54' Mancini, 74', 87', 90+2' Ilicić

Udinese 2:0 Cagliari
39' Pussetto, 57' Behrami

Napoli 3:2 Bologna
16', 51' Milik, 89' Mertens - 37' Santander, 80' Danilo