NBA: Wizards wygrywają mimo osłabienia

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 30.12.2018, 11:10

Washington Wizards pokonali na własnym parkiecie Charlotte Hornets 130:126, mimo doskonałej postawy w meczu Kemby Walkera i przerwali trwającą niemal miesiąc serię porażek z drużynami z własnej konferencji.

Wiadomością dnia była jednak z pewnością informacja o operacji pięty Jona Walla, która wyeliminuje go z gry do końca sezonu 2018/2019. Wizards poradzili sobie jednakże z całą listą nieobecnych i zespołową grą przezwyciężyli Charlotte Hornets. Nie przeszkodziła im w tym nawet wyśmienita gra szalejącego Kemby Walkera, który ukończył zawody z 47 punktami na liczniku.

Bardzo ciekawie prezentowało się spotkanie Memphis Grizzlies z Boston Celtics. Gospodarze z Zachodu prowadzili już 19 punktami, by ostatecznie ulec Celtom 103:112. Do takiego obrotu spraw przyczyniła się z pewnością koncertowa gra Kyrie Irvinga w drugiej połowie meczu (22 punkty) oraz w Ala Harforda w samej końcówce, którego dwie trójki ostatecznie przechyliły szalę zwycięstwa na stronę przyjezdnych.

W innym rozgrywanym po zachodniej stronie starciu - Portland Trail Blazers z Golden State Warriors, kibice byli świadkami rewanżu aktualnych mistrzów NBA za porażkę sprzed kilku dni. Goście z Oakland konsekwentnie budowali różnicę, która na sam koniec wyniosła 10 oczek (105:115). Na boisku najlepszy był jednak gracz Świetlistych Smug – Damian Lillard, który zanotował dzisiejszej nocy 40 punktów, 5 asyst i 2 zbiórki.

Nie najlepiej poradzili sobie natomiast koszykarze Los Angeles Clippers w starciu z San Antonio Spurs. Po wczorajszym zwycięstwie w derbach Los Angeles, ekipa jedynego reprezentanta Polski w amerykańskiej lidze koszykówki nie była w stanie powtórzyć wyczynu sprzed kilkunastu godzin. Spurs pod wodzą LaMarcusa Aldridge’a i DeMar DeRozana wypunktowali nieco zmęczonych Clippers i zwyciężyli ostatecznie rezultatem 111:122. Gortat spędził na bosiku jedynie 4 minuty, w trakcie których zdobył dwa punkty.

Komplet wyników sobotniej nocy:

Milwaukee Bucks – Brooklyn Nets 129:115 (29:23, 42:29, 35:34, 23;29)

New Orleans Pelicans - Houston Rockets 104:108 (20:30, 30:23, 26:24, 28:31)

Washington Wizards – Charlotte Hornets 130:126 (27:29, 40:32, 27:31, 36:34)

Atlanta Hawks – Cleveland Cavaliers 111:108 (23:26, 34:25, 27:23, 27:34)

Memphis Grizzlies – Boston Celtics 103:112 (26:29, 38:18, 33:32, 16:33)

Utah Jazz – New York Knicks 129 :97 (39:17, 32:17, 26:32, 32:31)

Phoenix Suns – Denver Nuggets 118:122 (16:36, 33:26, 29:28, 40:32)

Portland Trail Blazers – Golden State Warriors 105:115 (27:30, 23:28, 33:35, 22:22)

Los Angeles Clippers – San Antonio Spurs 111:122 (30:32, 26:24, 19:39, 36:27)