Hokej na trawie: Polskie drużyny wciąż bez zwycięstwa

• Data publikacji: 20.05.2018, 21:32

Grające w europejskich pucharach polskie kluby hokeja na trawie nadal nie mają na koncie wygranej. W poniedziałek zagrają o siódme miejsca.

Laskarki AZS Politechniki Poznańskiej w ostatnim meczu grupowym Challenge II w Gandawie zmierzyły się z francuski Douai HC. W 25. minucie na prowadzenie poznanianki wyprowadziła Wiktoria Błaszyk, a trzy minuty później Paulina Stefańska podwyższyła wynik na 2:0. Jeszcze przed zmianą stron Alice Demars strzeliła bramkę kontaktową, a remis rywalkom ekipy ze stolicy Wielkopolski dała w 57. minucie Justine Duby.

W drugim meczu grupy B SV Arminen wygrało 3:2 z Zuvedrą Taurogi. Po jednej bramce dla ekipy z Wiednia zdobyły Magdalena Zagajska i Katarzyna Krasińska. W grupie A drużyna Black Boys HC Genewa pokonała HC 1972 Rakovnik 5:0, a Gantoise HC zwyciężyły 11:1 SG Amsicora ASD.

4. Douai HC 3 pkt.

Zawodnicy KS AZS AWF Poznań, którzy rywalizują w Trophy, spotkali się z SC Stroitel Brześć. Mecz lepiej rozpoczął się dla poznaniaków - po dziewięciu minutach, dzięki bramkom Mateusza Nowakowskiego i Łukasza Kurniewicza, prowadzili 2:0. W 22. minucie Jauheni Stepaniec strzelił bramkę kontaktową, jednak w 32. minucie prowadzenie strzałem z krótkiego rogu podwyższył Patryk Pawlak. Jeszcze w trzeciej kwarcie zespół z Brześci przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść - do bramki trafiali Michaił Paulowicz z krótkiego rogu, Anton Siżuk z gry i Iwan Kisialewicz z rzutu karnego.

W ostatnim meczu grupy A Grange HC wygrało 3:2 z HC Mińsk. Z kolei w grupie B HC OKS-SHVSM Winnica rozgromiło 13:1 HC Bra, a HC Rotweiss Wettingen pokonało WAC 3:2.