PHL: zwycięstwa faworytów

• Data publikacji: 04.01.2019, 20:40

Wszyscy faworyci 34. kolejki wygrali na swoich lodowiskach. Podhale Nowy Targ na pierwszą bramkę musiało czekać do 59. minuty, jednak nawet nawet jedno trafienie wystarczyło, aby pokonać Automatykę Gdańsk. GKS Tychy, JKH Jastrzębie oraz Comarch Cracovia bez problemów poradzili sobie ze swoimi rywalami.

Nietypowy mecz odbył się w Nowym Targu. Miejscowe Podhale pokonało Automatykę Gdańsk 1:0. Tak niski wynik nie jest codziennością w hokeju na lodzie. Tym bardziej, gdy pierwsza bramka pada dopiero w 59. minucie meczu. Autorem zwycięskiego gola był Joonas Sammalmaa. Tym samym Podhale Nowy Targ wygrywa ósme spotkanie w lidze z rzędu.

Jeszcze bardziej imponującą serią, bo dziesięcioma wygranymi z rzędu może pochwalić się GKS Tychy. Mistrzowie Polski pokonali 4:2 Zagłębie Sosnowiec na Stadionie Zimowym. W 28. minucie było właściwie po meczu, kiedy do bramki trafił Michael Cichy, powiększając prowadzenie swojej drużyny do czterech bramek. Zagłębie Sosnowiec starało się jeszcze wrócić do meczu, ale GKS Tychy mimo dwóch straconych bramek mieli wszystko pod kontrolą i dowieźli zwycięstwo do końca.