Roma kończy sezon zwycięstwem, Skorupski z czystym kontem

• Data publikacji: 20.05.2018, 23:24

W ostatnim meczu tego sezonu Roma, pewna już udziału w kolejnej edycji Ligii Mistrzów, pokonała na wyjeździe Sassuolo 1:0 i tym samym zapewniła sobie miejsce na podium Serie A. W bramce rzymian od pierwszej minuty pojawił się Łukasz Skorupski, dla którego był to pierwszy ligowy występ w tym sezonie.

Dzisiejszego wieczoru kibice zebrani na Mapei Stadium byli świadkami czysto formalnego spotkania. Gospodarze meczu, ekipa Sassuolo, była pewna utrzymania, natomiast Giallorossi wiedzieli, że mają zapewniony udział w Lidze Mistrzów w następnym sezonie. Z tego powodu w składach obu drużyn pojawiło się kilku zawodników, którzy nie otrzymywali za wielu szans na grę w ostatnim czasie, m.in. reprezentant Polski – Łukasz Skorupski.

Po zawodnikach było widać trudy obecnego sezonu, co odbiło się na jakości spotkania. Widowisko nie należało do najbardziej porywających, a bramkowych sytuacji było niewiele.  Pierwszą z nich miał w 13. minucie czeski talent – Patrik Schick, jednak jego indywidualna akcja zakończyła się tylko trafieniem w słupek. Na kolejną ciekawą sytuację kibice musieli czekać do 30. minuty. Wtedy to napastnik gospodarzy Politano przymierzył z bliskiej odległości w prawy dolny róg bramki, jednak Łukasz Skorupski był bardzo czujny i świetnie wybronił jego uderzenie.  W samej końcówce pierwszej połowy padła jedyna bramka tego spotkania. Bramkarz Sassuolo bardzo niefortunnie bronił strzał Schicka spod linii końcowej i - pechowy interwencją - wepchnął piłkę do własnej bramki.

W drugiej połowie spotkanie straciło jeszcze bardziej na tempie i do końca nie wydarzyło się już nic ciekawego. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Romy i przypieczętował zajęcie przez rzymian trzeciego miejsca w lidze, natomiast Sassuolo zakończyło sezon na jedenastej pozycji.

Sassuolo 0:1 AS Roma