PHL: bezlitosna Cracovia i... terminarz

• Data publikacji: 06.01.2019, 22:24

Comarch Cracovia rozbiła aż 10:0 PGE Orlik na lodowisku w Opolu. Kolejną porażkę w tym sezonie ponieśli hokeiści KH Tauron GKS Katowice. Wicemistrzowie Polski byli gorsi od Automatyki Gdańsk.

Wygląda na to, że Comarch Cracovia rozpędza się przed play-offami. Po piątkowej wygranej 6:1 tym razem pogrążyli hokeistów z Opola. 10 bramek i czyste konto to imponujący wynik, nawet zważając na klasę rywala. Stepan Csamango zdobył pierwszego gola już w 55 sekundzie meczu. W drugiej tercji dołożył dwie bramki, dzięki czemu skompletował hat-tricka. Do siatki trafiali także najlepsi strzelcy Cracovii - Mateusz Bepierszcz i Michal Vachovec. Polak na swojego gola czekał ponad 59 minut, pokonując bramkarza na 25 sekund przed końcem spotkania. Vachovec może pochwalić się dubletem. Ponadto na listę strzelców wpisali się Filip Drzewiecki, Damian Kapica, Łukasz Kamiński i niedawny nabytek Cracovii - Jaakko Turtiainen.

Konsekwencje wczorajszego meczu odczuli hokeiści Energi Toruń i GKSu Katowice. Obie drużyny przegrały swoje dzisiejsze spotkania, mimo że obie ekipy prowadziły po pierwszej tercji. Torunianie w drugiej części meczu jednak przegrali aż 1:5 z GKSem Tychy. Katowiczanie z kolei zagrali fatalną trzecią tercję, którą przegrali 4:1 z Automatyką Gdańsk. Czasami niesprawiedliwy jest kalendarz Polskiej Ligi Hokejowej, zwłaszcza, że klub z Torunia walczy w tym momencie o miejsce w czołowej szóstce, która da gwarantowane miejsce w play-offach.