NBA: Clippers wygrywają, dobry mecz Gortata

• Data publikacji: 07.01.2019, 09:22

Minnesota Timberwolves rozbili Los Angeles Lakers 108:86. Mimo wygranej Wilki po spotkaniu zwolniły trenera i dyrektora klubu - Toma Thibodeau. Marcin Gortat pozostaje w dobrej formie. Jego Los Angeles Clippers pokonali Orlando Magic 106:96.

Los Angeles Clippers ostatnie dwa mecze rozegrali z byłymi drużynami Marcina Gortata - Phoenix Suns i dzisiaj z Orlando Magic. Polski Młot kontynuuje bardzo dobrą formę. Ze Słońcami zdobył 18 punktów, dzisiaj z Magikami trafił do kosza cztery razy, gromadząc na swoim koncie 8 punktów. Ponadto asystował aż 6 razy i zebrał 10 piłek (obie statystyki najlepsze w zespole). Clippersi pokonali Orlando Magic, mimo że pierwszą kwartę przegrali 18:28. W drugiej połowie jednak wyszli na prowadzenie i bez problemów dowieźli przewagę do końca. Warto dodać, że na tym meczu była liczna delegacja polskich kibiców. Jak co roku Marcin Gortat zorganizował podczas meczu NBA „Polską Noc”. Polak jest już od 12 lat w lidze i „Polska Noc” to już niemalże tradycja. Tym razem odbyła się po raz pierwszy w Los Angeles.

Los Angeles Lakers nadal cierpią z powodu braku LeBrona Jamesa. Dziś w starciu z Minnesotą Timberwolves "zabrakło" także Lonzo Balla, który w 22 minuty nie trafił do kosza ani razu. Minnesota TImbewolves bez problemu rozprawiła się z Lakersami na swoim parkiecie. Dwie nadzieje organizacji - Andrew Wiggins i Karl Anthony Towns poprowadziły Wilki do wygranej. Obaj zdobyli po 28 punktów, Amerykanin jednak zebrał jeszcze 18 piłek. Wygrana nie uratowała pozycji Tom Thibodeau - trenera i dyrektora Timberwolves. Jak donosi ESPN, Thibodeau nie spodziewał się tego. Oczekiwania włodarzy Minnesoty Timberwolves były jednak z pewnością większe. Przez drużynę w ostatnich latach przewinęło się kilku utalentowanych koszykarzy, jak choćby Jimmy Butler, w składzie pozostają dwie wielkie gwiazdy młodego pokolenia - Towns i Wiggins. Mimo to wygląda na to, że Wilki się nie rozwijają, na półmetku sezonu pozostają poza miejscami gwarantującymi grę w play-off. W kilku najbliższych dniach poznamy nowego trenera drużyny z Minnesoty.