Superliga kobiet: wywalczone zwycięstwo Kobierzyc

• Data publikacji: 07.01.2019, 20:27

Po przerwie na mistrzostwa świata oraz święta, powróciła PGNiG Superliga kobiet. Dobrze w ten rok weszła drużyna z Kobierzyc, która odwróciła losy meczu w Szczecinie.

KPR zdecydowanie lepiej rozpoczął to spotkanie. Przyjezdne nie dawały szans Pogoni  na wyrównaną walkę. Gospodynie, które grały w okrojonym składzie, aż przez dziewięć minut nie trafiły do bramki! Pierwszą część spotkania przegrały 10:15. Po przerwie wyszedł na parkiet inny zespół, który zaczął odrabiać straty. Szczecinianki nie dostawały tylu kar, co w pierwszej połowie, przez co łatwiej im się grało. Po pogoni za rywalkami, udało się doprowadzić do kontaktu (19:20) i wydawało się, że teraz nic nie przeszkodzi gospodyniom w wygranej. Niestety, w końcówce doszło do nieporozumienia - na boisku pojawiło się za dużo zawodniczek, przez co piłkę dostał KPR i grał w przewadze liczebnej, co pozwoliło na wygraną 25:24.

Początek pojedynku w Kielcach pomiędzy tamtejszą Koroną a Kościerzyną przebiegał pomyślnie dla faworytek - prowadziły aż 7:1! Wtedy jednak przyjezdne zaczęły odrabiać straty - doprowadziły do wyniku 9:6. Do walki ruszyły gospodynie, które szybko powiększyły przewagę i kontrolowały przebieg pierwszej połowy (19:10). Druga część meczu wyglądała bardzo podobnie - Kościerzyna potrafiła się poderwać, jednak nie na długo. Ostatecznie Korona wygrała 32:24.

SPR Pogoń Szczecin - KPR Gminy Kobierzyce 24:25

Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna 32:24

EKS Start Elbląg - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:17

KPR Jelenia Góra - Metraco Zagłębie Lubin 19:34

Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna 32:24