NHL: siódme zwycięstwo z rzędu Knights

• Data publikacji: 09.01.2019, 09:50

Vegas Golden Knights pokonali New York Rangers 4:2 i pozostają na drugim miejscu Konferencji Zachodniej. Jest to siódme zwycięstwo Knights z rzędu. Liderzy Konferencji Wschodniej - Tampa Bay Lightning bez problemów pokonali Columbus Blue Jackets 4:0.

Finaliści ubiegłorocznego Pucharu Stanleya - Vegas Golden Knights pozostają na ścieżce zwycięstw. Po fatalnym początku sezonu, kiedy to Knights tułali się w dolnych rejonach tabeli, nie ma już śladu. Obecnie hokeiści z Paradise wygrali siódmy mecz z rzędu i zajmują drugie miejsce w Konferencji Zachodniej. Dzisiaj pokonali New York Rangers 4:2. Spotkanie od początku było pod dyktando gospodarzy. W 17. minucie do siatki trafił Cody Eakin. W drugiej tercji bramki Brandona Pirri Jonathana Marchessault pozwoliły na odskoczenie rywalom na odległość trzech goli. W trzeciej tercji stało się to, na co czekają fani NHL. McQuaid i Reaves wykorzystali zamieszanie przy bandach i sami stanęli do walki na pięści. Reaves zesłał kilkanaście ciosów na głowę hokeisty New York Rangers i został zdecydowanym zwycięzcą tej walki. Oczywiście sędziowie "w nagrodę" wysłali obu zawodników na ławkę kar. Goście starali się jeszcze odrabiać straty, ale pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 52. minucie za sprawą Miki Zibanejada. Później zdecydowali się grać bez bramkarza, co skrzętnie wykorzystali gospodarze, a dokładniej Carpanter, który wpakował krążek do pustej bramki. Wynik 4:2 dla gospodarzy ustalił Jesper Fast, autor drugiego gola dla Rangers.

Jeszcze lepiej poradzili sobie liderzy Konferencji Wschodniej - Tampa Bay Lightning, którzy pokonali 4:0 Columbus Blue Jackets. Gospodarze strzelali falami. Pierwsza przyszła w 16. minucie pierwszej tercji. Do siatki trafił wtedy Mathieu Joseph. 44 sekund później było już 2:0, bo do bramki trafił Brayden Point. Druga fala nadeszła w trzeciej tercji, a dokładniej w 47. minucie meczu. Autorem gola został Nikita Kucherow, któremu na krążek na pustą bramkę wystawił Johnson. W 49. minucie było już definitywnie po meczu, kiedy drugi raz na listę strzelców wpisał się Brayden Point. Kanadyjczyk nadjechał na bramkę z prawego bulika i samodzielnie wykończył akcję. Tampa Bay Lightning ma na koncie już 25 zwycięstw w sezonie, to najlepszy wynik w całej NHL.