Pick Szeged mistrzem Węgier w piłce ręcznej

• Data publikacji: 21.05.2018, 12:49

Do wielkiej sensacji doszło w węgierskiej lidze piłki ręcznej. W rewanżowym meczu Veszprem wygrał 29:26, ale Pick Szeged utrzymał przewagę z pierwszego spotkania i został mistrzem kraju.

O losach rywalizacji finałowej przesądził głównie pierwszy mecz w Segedynie. Pick wygrał 32:28 i miał dobrą zaliczkę przed rewanżem w Veszprem. Nawet w rewanżu Pick na początku miał przewagę. Zawodnicy z Szeged zawdzięczali to głównie Richardowi Bodo, który zdobył 7 bramek. Do przerwy goście prowadzili 17:14 i w drugiej połowie Veszprem musiało odrobić już różnicę 7 trafień. Obrońcy tytułu mistrza Węgier poważnie wzięli się za odrabianie strat. Telekom Veszprem nie tylko wyszedł na prowadzenie w meczu, ale także zbliżył się do magicznej różnicy 4 bramek. Ostatecznie Pick Szeged nie dał sobie odebrać tytułu mistrza Węgier. Veszprem wygrał 29:26, ale w dwumeczu to Pick okazał się lepszy, triumfując 58:57.

Ostatni przypadek, kiedy Pick zdobył złoty medal ligi węgierskiej miał miejsce w sezonie 2006/07. Od tego czasu po mistrzostwo kraju sięgali szczypiorniści z Veszprem. Tym razem nie udało im się, zdobyć 26. tytułu w historii. To Pick Szeged po raz trzeci może cieszyć się z najważniejszego trofeum na Węgrzech. Zakończony sezon był bardzo zły dla Veszprem, który w Lidze Mistrzów odpadł już dwie rundy przed Final Four. Nowy sezon może być lepszy, gdyż do zespołu wicemistrza Węgier przyjdą Arpad Sterbik, Kentin Mahe, Rene Toft Hansen i obecny zawodnik PGE Vive Kielce Manuel Strlek.

Telekom Veszprem - Pick Szeged 29:26 (14:17)