Podsumowanie Nice 1 Ligi: Miedź coraz bliżej Lotto Ekstraklasy

• Data publikacji: 21.05.2018, 16:19

W miniony weekend, podczas trwania 32. kolejki Nice 1 Ligi, milowy krok w stronę Lotto Ekstraklasy zrobiła liderująca w tabeli Miedź Legnica. Ważne zwycięstwa odniosły też Zagłębie Sosnowiec i Chojniczanka Chojnice.

Miedź Legnica - Pogoń Siedlce

Od samego początku spotkanie to było dość wyrównane, lecz nieco więcej sytuacji stwarzali gospodarze. W 20. minucie doskonałe podanie ze środka boiska otrzymał Mateusz Piątkowski, który ruszył w pole karne i mocnym strzałem z ostrego kąta próbował zaskoczyć bramkarza Pogoni. Jednak ten wybił piłkę prosto pod nogi nabiegającego Marquitosa,  który z całej siły kropnął pod poprzeczkę i dał Miedzi prowadzenie. Dwanaście minut później było już 2:0. Piłkę w pole karne do Marquitosa wrzucił kapitan zespołu Wojciech Łobodziński, zaś Hiszpan przyjął ją na dwa razy, obrócił się i - nieatakowany przez nikogo - pewnym uderzeniem pokonał Rafała Misztala. Tuż przed przerwą mogła paść kolejna bramka dla gospodarzy, ale minimalnie chybił Kornel Osyra.

W drugiej połowie kolejne szanse na podwyższenie wyniku mieli zawodnicy Miedzi. Najpierw strzał Przemysława Mystkowskiego obronił Misztal. Potem fantastyczną akcję bokiem boiska przeprowadził Marquitos, płasko zgrał wzdłuż bramki, lecz nikt nie potrafił zamknąć tej akcji golem. Chwilę później znów Hiszpan miał dogodną sytuację, lecz górą w tym pojedynku był bramkarz Pogoni. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i legniczanie są o krok od awansu.

Miedź 2:0 Pogoń

'20, '32 Marquitos

Chojniczanka Chojnice - Chrobry Głogów

Pierwsza połowa to miażdżąca wręcz przewaga (w każdym elemencie gry) ekipy gości. Jednak na nic to się zdało, gdyż w 7. minucie Damian Piotrowski dał prowadzenie Chojniczance. Głogowianie próbowali doprowadzić do wyrównania, ale się nie udawało. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Na nieco ponad dwadzieścia minut przed końcem meczu, Chojniczanka uderzyła po raz drugi. Piłkę z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Paweł Zawistowski, a tam, najsprytniejszy w dużym zamieszaniu, był Jakub Bąk, który wpakował futbolówkę do siatki. W 87. minucie jeszcze raz przypomniał o sobie Piotrowski. Grę dalekim wykopem wznowił bramkarz drużyny z Chojnic Radosław Janukiewicz. Piłkę odbił jeden z piłkarzy Chrobrego, a ta spadła pod nogi Piotrowskiego. Ten najpierw minął bramkarza i na dużym luzie podbiegł bliżej bramki, pakując futbolówkę do siatki między nogami jednego z defensorów gości. Gospodarze wygrali 3:0 i nadal walczą o awans do Lotto Ekstraklasy.

Chojniczanka 3:0 Chrobry

'7, '87 Piotrowski, '69 Bąk

Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Wicelider tabeli podejmował na własnym obiekcie drużynę Podbeskidzia i bardzo chciał utrzymać swoją pozycję, co pozwoliłoby cały czas myśleć o awansie. Pierwsza bramka padła dokładnie po trzydziestu minutach meczu. Gospodarze wykonywali rzut rożny, którego na gola zamienił pięknym strzałem głową Szymon Lewicki.

Po zmianie stron, w 62. minucie, sosnowiczanie wykonywali kolejny stały fragment gry, ale tym razem był to rzut wolny. Do piłki ustawionej mniej więcej na 25. metrze podszedł Adam Banasiak i mocnym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi gości Rafałowi Leszczyńskiemu. Ta wygrana przybliżyła Zagłębie do upragnionego awansu do Lotto Ekstraklasy.

Zagłębie 2:0 Podbeskidzie