Pożegnanie legendy i sporo emocji - podsumowanie 38. kolejki Serie A

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 21.05.2018, 17:25

Bardzo dużo emocji dostarczyła nam ostatnia kolejka Serie A. Do końca trwała walka o Ligę Mistrzów, z której zwycięsko wyszedł Inter Mediolan, pokonując Lazio Rzym. Oficjalnie z Juventusem pożegnał się Gianluigi Buffon, a my mogliśmy się cieszyć z dobrej postawy polskich napastników.

Kolejkę otworzył mecz Juventusu z Hellasem Veroną. Było to szczególne spotkanie, gdyż po raz ostatni zobaczyliśmy w barwach Starej Damy wielkiego piłkarza - Gianluigi'ego Buffona. W 63. minucie kibice wstali, niektórzy płakali, tak jak i żegnający się z nimi i kolegami Buffon. Mecz zakończył się udanie dla Juventusu, który wygrał 2:1, dzięki golom Rugani'ego i Pjanica. Bramkę dla Hellasu zdobył Cerci. Wojciech Szczęsny cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

W wyjściowym składzie zobaczyliśmy za to naszą dwójkę z Neapolu, a ich zespół wygrał z Crotone 2:1. Dobrą formę przed mundialem potwierdził Arkadiusz Milik, który w 23. minucie - po strzale głową - wpisał się na listę strzelców. Drugiego gola dla Napoli strzelił Jose Callejon. Przy obu bramkach asystował Lorenzo Insigne. Piotr Zieliński rozegrał cały mecz, a Milik został zmieniony przez Driesa Mertensa w 67. minucie. Crotone po porażce spadło z ligi.

Skuteczny był również kolejny napastnik powołany przez Adama Nawałkę na Mistrzostwa Świata - Dawid Kownacki. Jego Sampdoria niespodziewanie uległa drużynie Spal. Polak bardzo ładnym strzałem z woleja pokonał bramkarza rywali. Duży wpływ na przebieg spotkania miała czerwona kartka dla zawodnika Sampdorii Gianluci Capriari'ego. W efekcie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Spal. Poza Kownackim na boisku oglądaliśmy Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linetty. Wszyscy trzej rozegrali całe spotkanie. Thiago Cionek i Bartosz Salamon (obaj Spal) pauzowali z powodu kartek. Spal utrzymał się w Serie A.

Hitem kolejki był pojedynek między Interem Mediolan a Lazio Rzym. Było to bezpośrednie spotkanie o awans do Ligi Mistrzów. Zwycięstwo i remis premiowało Lazio. Do 78. minuty wszystko szło według tego scenariusza. Lazio prowadziło 2:1 po golu Andersona i samobójczym trafieniu Perisicia. Dla Interu strzelił D'Ambrosio. Wtedy z rzutu karnego do remisu doprowadził Icardi, a chwilę potem na prowadzenie Inter wyprowadził Veciono i wyrzucił Lazio z Champions League.

Tytuł zdobył Juventus. Oprócz niego w Lidze Mistrzów zagra Napoli, Roma i Inter. W Lidze Europy zobaczymy Milan i Lazio, a w kwalifikacjach powalczy Atalanta. Z Serie A żegnają się natomiast: Crotone, Hellas i Benevento.