Piter i Kanepi zdemolowały rywalki!

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 21.05.2018, 17:25

Katarzyna Piter i Kaia Kanepi nie dały najmniejszych szans rywalkom w pierwszej rundzie turnieju deblowego w Strasburgu. Polka i Estonka rozbiły reprezentantki gospodarzy w zaledwie 45 minut i awansowały do ćwierćfinału.

Katarzyna Piter występuje w Strasburgu u boku Estonki Kai Kanepi. W pierwszej rundzie spotkały się one z Francuzkami grającymi w tym turnieju dzięki dzikiej karcie – 18-letnią Joanną Tomerą i 23-letnią Wallis Vitis. Polka i Estonka były zdecydowanymi faworytkami i nie zawiodły.

Piter i Kanepi nie dały Francuzkom najmniejszych szans na zwycięstwo. W pierwszym secie nie straciły nawet gema. Wystarczyło im zaledwie 17 minut, by wygrać pierwszą partię 6-0. Drugi set zaczął się od gema wygranego przez Tomerę i Vitis. Był to jednak ich jedyny zwycięski gem w tym meczu. Po chwili znów 6 gemów padło łupem pary polsko-estońskiej i to ona zagra w ćwierćfinale.

Katarzyna Piter/Kaia Kanepi (POL/EST) – Joanna Tomera/Wallis Vitis (FRA) 6-0 6-1