Ligue 1: pewna wygrana PSG

• Data publikacji: 12.01.2019, 22:27

Paris Saint-Germain po środowej porażce w Pucharze Ligi Francuskiej wrócili na ścieżkę zwycięstw i pokonali 3:0 z Amiens. W 85. minucie na boisku pojawił się Rafał Kurzawa.

Paryżanie z pewnością chcieli dzisiaj wygrać. Przede wszystkim by naprawić morale po środowej wpadce - porażce w Pucharze Ligi Francuskiej z EA Guingamp. Rywalami mistrzów Francji byli piłkarze z Amiens, a wśród nich Polak - Rafał Kurzawa.

Thomas Tuchel musi radzić sobie z zaskakująco wąską kadrą. PSG w całym szaleństwie zakupowym, podczas którego kupili Neymara i Mbappe, zapomnieli uzupełnić pozostałe formacje. Dlatego dzisiaj niemiecki trener musiał postawić chociażby na Daniego Alvesa w pomocy.

W pierwszej połowie paryżanie nie potrafili się przebić pod bramkę rywala. Jedyna dobra okazja to strzał z bliska Juliana Draxlera w 9. minucie. Piłkę zatrzymał jednak bramkarz gospodarzy - Regis Gurtner. Dopiero druga połowa przyniosła oczekiwane bramki. W 57. minucie sędzia przyznał PSG rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Edinson Cavani. Był to 11. gol Urusa w lidze w obecnym sezonie. Kilka minut później drugą żółtą kartkę obejrzał Khaled Adenon. Amiens musieli grać niemal 30 minut w osłabieniu. Przewagę liczebną szybko wykorzystali mistrzowie Francji. W 70. minucie z piłką pod pole karne popędził Cavani, podał po ziemi do Kyliana Mbappe, a Francuz z pierwszej piłki trafił prosto do siatki. W 79. minucie wynik ustalił Marquinhos, który znajdując się na 10. metrze, otrzymał futbolówkę od Draxlera i bez zastanowienia umeiścił ją pod poprzeczką. W 85. minucie na boisku pojawił się Rafał Kurzawa. Polak jednak nie wniósł nic do gry swojego zespołu.

PSG tymczasem umacnia się na pozycji lidera. Paryżanie po 18 spotkaniach mają aż 50 punktów i zero porażek. Druga drużyna ligi - Lille, ma 13 punktów mniej, jednak o dwa spotkania rozegrane więcej. Amiens Rafała Kurzawy znajduje się na 17. miejscu w tabeli. Jest to pozycja dająca utrzymanie. Klub Polaka ma jednak dwa mecze rozegrane więcej od Dijon i Monaco - ekip, które zajmują kolejno 18. i 19. miejsce.

Amiens SC - Paris Saint-Germain 0:3 (0:0)

Bramki: E. Cavani 57' (rzut karny), K. Mbappe 70', Marquinhos 79'

Amiens: Gurtner - Adenon, Lefort, Krafth, Dibassy, Gouano, Monconduit, Gnahore (75' Otero), Blin (75' Bodmer), Timite, Mendoza (85' R. Kurzawa)

PSG: Areola - Meunier, Silva, Marquinhos, Bernat, Alves, Verratti (76' L. Kurzawa), Draxler, Di Maria (71' Diaby), Mbappe (80' Choupo-Moting), Cavani

Kartki: 39', 66' Adenon, 56' Blin