Futsal: hit dla Gatty, Rekord demoluje w Białymstoku

• Data publikacji: 13.01.2019, 19:40

Za nami 12. kolejka polskiej Futsal Ekstraklasy. W hicie FC Toruń przegrał na własnym terenie 0:2 z Gattą Active Zduńska Wola, z kolei liderujący Rekord rozbił w Białymstoku tamtejszy MOKS 9:4.

Na hali UCS w Toruniu brązowi medaliści zeszłego sezonu mierzyli się z wicemistrzami kraju. Mecze FC z Gattą zawsze należały do niezwykle zaciętych i tym razem nie było inaczej. Do przerwy mimo bezbramkowego remisu emocji nie brakowało. Po zmianie stron dwa szybkie ciosy autorstwa Szypczyńskiego zadali goście, dzięki czemu Gatta zwyciężyła 2:0 i zgarnęła niezwykle cenne trzy oczka.

Noga nie powinęła się także mistrzom Polski. Rekord do przerwy prowadził z MOKS-em 4:0 i niemal pewne było, że kolejny mecz zakończy zwycięstwem. W drugiej połowie gra stała się bardziej wyrównana, obie ekipy na przemian strzelały bramki, jednak MOKS nie zdołał zmniejszyć strat. Mecz zakończył się wynikiem 9:4.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Andrzeja Szłapy umocnili się na pozycji lidera tabeli, wyprzedzając drugich torunian o cztery punkty.