La Liga: FC Barcelona na zwycięskim szlaku

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 13.01.2019, 20:30

Nie zatrzymuje się FC Barcelona. Tym razem Blaugrana pokonała na Camp Nou zespół Eibar 3:0 (1:0). Dwie bramki zdobył Luis Suarez, a jedno trafienie dołożył Leo Messi. Obrońcy tytułu po 19. kolejkach mają pięć punktów przewagi nad Atletico Madryt.

Początek spotkania nie zarysował przewagi żadnej z ekip. Gospodarze mieli problemy z rozgrywaniem piłki w swoim stylu, ponieważ piłkarze Eibar stosowali wysoki pressing. Podopieczni Ernesto Valverde pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 19. minucie i od razu zdobyli bramkę. Wymiana podań pomiędzy duetem Coutinho - Suarez skończyła się doskonałym strzałem Urugwajczyka. Eibar mógł wyrównać kilka chwil później, ale po zwycięskim pojedynku główkowym Sergi Enrich uderzył nad poprzeczką. Więcej emocji w pierwszej połowie obie ekipy nie dostarczyły.

Po zmianie stron w końcu błysnął niewidoczny Leo Messi. Argentyńczyk wykorzystał doskonałe podanie Suareza i oddał skuteczny strzał na dłuższy słupek. Tym samym 400. setne trafienie gwiazdora FC Barcelony  w rozgrywkach La Ligi stało się faktem. Gospodarze chcieli pójść za ciosem. W kolejnych minutach całe ofensywne trio miało swoje szanse. Za każdym razem brakowało jednak szczęścia. W 59. minucie dopiął swego Luis Suarez. Urugwajczyk urwał się na prawej stronie boiska i oddał strzał z ostrego kąta. Do końca meczu gospodarze kontrolowali sytuację na placu gry. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, dzięki czemu Barca po 19. kolejkach wyprzedza o pięć oczek Atletico Madryt.

FC Barcelona - Eibar 3:0 (1:0)

Luis Suarez 19', 59'; Leo Messi 51'

FC Barcelona: Ter Stegen, Sergi Roberto (83' N. Semedo), Piqué, Lenglet, Jordi Alba, Rakitić, Busquets (66' A. Vidal), Arthur (72' O. Dembélé), Messi, Coutinho, Luis Suárez.

SD Eibar: Riesgo, Peña, Bigas, Arbilla, Cote, Diop, Escalante (77' Kike), Orellana, Cucurella (64' P. De Blasis), Jordan, Enrich (83' M. Cardona).