PGNiG Superliga kobiet: niespodzianka w Jeleniej Górze

• Data publikacji: 13.01.2019, 19:59

KPR Jelenia Góra pokonał wyżej notowaną Koronę Handball Kielce 31:28 w 13. kolejce PGNiG Superligi kobiet.

Gospodynie, mając w pamięci porażkę z pierwszej rundy, chciały się zrehabilitować przeciwniczkom. Widać to było już od pierwszych minut spotkania, w których to doskonale radziły sobie z obroną przeciwniczek i z łatwością pokonywały ich bramkarkę. Kielczanki popełniały dużo błędów, co nie sprzyjało im w odrabianiu strat. Nie pomagała również znakomita dyspozycja Natalii Filończuk, która zamurowała swoją bramkę. Bardzo dobrze spisywała się Oktawia Bielecka, która wraz z Małgorzatą Jurczyk i Sabiną Kobzar nękały przeciwniczki udanymi akcjami. W drugiej połowie spotkania Korona starała się podnieść z kolan - miała kilka zrywów, jednak w odpowiednich momentach jeleniogórzanki włączały się do walki i nie pozostawiły cienia wątpliwości, kto wygra to spotkanie (31:28).

Mecz MKS-u Perły Lublin ze Startem Elbląg nie należał do najłatwiejszych. Przyjezdne postawiły mistrzyniom trudne warunki w obronie - grały bardzo agresywnie, co skutecznie uniemożliwiało zdobywanie bramek.  Dzięki temu i dobrym akcjom w ataku m.in. Patrycji Świerżewskiej, Elbląg prowadził po pierwszych 30. minutach 10:9. Po przerwie przyjezdne chciały pójść za ciosem, jednak lublinianki im na to nie pozwoliły. Bardzo skuteczna w ofensywie była Marta Gęga, która wraz z pomocą innych zawodniczek, odrobiła starty i jej zespół wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał (22:17).

Reszta spotkań w tej kolejce nie była tak wyrównana - Energa Koszalin, Metraco Lubin i Piotrcovia pewnie i wysoko wygrały swoje spotkania.

KPR Jelenia Góra - Korona Handball Kielce 31:28

MKS Perła Lublin - Start Elbląg 22:17

Metraco Zagłębie Lubin - SPR Pogoń Szczecin 32:26

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Ruch Chorzów 41:33

Energa AZS Koszalin - UKS PCM Kościerzyna 37:26