Siatkówka - LSK: siedem zwycięstw i... koniec serii Developresu

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 13.01.2019, 21:15

Siedem zwycięstw z rzędu w Lidze Siatkówki Kobiet odniosła ekipa Developresu SkyRes Rzeszów. Seria podopiecznych Lorenzo Micellego została przerwana w niedzielę, gdy rzeszowianki uległy we własnej hali Grot Budowlanym Łódź 2:3 (22:25, 25:15, 25:19, 27:29, 13:15). W czwartej partii gospodynie miały nawet piłki meczowe, ale ostatecznie mecz przegrały.

Początek spotkania przebiegał pod dyktando gości. Przez pierwszą część inauguracyjnego seta łodzianki spokojnie budowały swoją przewagę, co było decydującym czynnikiem w walce o inauguracyjną partię. Mały kryzys przydarzył się przyjezdnym tylko w połowie seta, gdy po dwukrotnym bloku na Jovanie Brakocević rywalki doszły na dwa punkty. Wyrównane spotkanie trwało do około 20 punktu. Wtedy to jednak lepsze kontry i dobra gra na siatce gości, a także świetna forma Agaty Babicz spowodowały, że podopieczne Błażeja Krzyształowicza szybko zwyciężyły w premierowej partii do 22.

Druga i trzecia partia to jednak zdecydowanie lepsza gra Developresu SkyRes Rzeszów. Cały zespół wyszedł na wyżyny swoich umiejętności, ale to głównie serwisy Jeleny Blagojević i świetna postawa Maji Tokarskiej na siatce w każdym z setów dały zdecydowane triumfy, szczególnie w drugiej partii, wygranej przez zespół z Rzeszowa 25:15. W trzeciej partii łodzianki zanotowały trochę lepszy wynik, ale też były bezradne i znalazły się na krawędzi tego spotkania.

Rzeszowianki w czwartej partii były na najlepszej drodze do zwycięstwa w tym meczu i to za trzy punkty. Co prawda najpierw to goście przejęły inicjatywę i zaraz za połową seta prowadziły 16:13, ale nagle zespół stanął i stracił sześć punktów z rzędu, kiedy to było 20:22 z perspektywy podopiecznych Błażeja Krzyształowicza. W niesamowicie zaciętej końcówce rzeszowianki miały nawet piłkę meczową, ale kilka ataków nie skończyła Katarzyna Zaroślińska-Król i ostatecznie rywalki doprowadziły do tie-breaka. W nim było wiele emocji, ale też nierównej, szarpanej gry. Łodzianki po zaciętej końcówce zwyciężyły 15:13 i zainkasowały dwa punkty. MVP meczu została Jovana Brakocević.

Developres SkyRes Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 2:3 (22:25, 25:15, 25:19, 27:29, 13:15)