Puchar Włoch: zwycięstwo Napoli

• Data publikacji: 13.01.2019, 22:49

Do 1/8 finału Pucharu Włoch awansowało Napoli, które w dzisiejszym spotkaniu pokonało Sassuolo 2:0. Bramkę i asystę zaliczył Arkadiusz Milik.

Napoli mecz rozpoczęło od pressingu, jednak pierwszą groźną okazję miała ekipa przyjezdna. W 7. minucie w okolicach pola karnego Hysaj zaczął dryblować, stracił piłkę i w dogodnej sytuacji znalazł się Bernardi - jego strzał okazał się niecelny. Po chwili gra przeniosła się na drugą stronę boiska. Callejon miał przed sobą tylko Pegolo, który jednak nie dał się pokonać. W 15. minucie Insigne świetnie wszedł w pole karne z futbolówką i dośrodkował ją do Arka Milika. Bramkarz musnął ją ręką i dzięki temu Polak mógł cieszyć się ze zdobycia gola… biodrem! Sassuolo ruszyło odważniej po straconej bramce – swoje okazje miał m.in. Bernardi, czy Locatelli. Ten drugi w 35. minucie wykorzystał zagubienie graczy Napoli w polu karnym i strzelił gola. Nie został on jednak uznany – sędzia skorzystał z systemu VAR, na którym dopatrzył się dotknięcia piłki ręką i unieważnił bramkę.

Druga połowa rozpoczęła się od wyrównanej walki. Podopieczni Ancelottiego oddali inicjatywę przeciwnikom, przez co większość gry toczyła się po ich stronie boiska. Dobrą sytuację miał Milik w 60. minucie, kiedy dostał podanie przed pole karne od Insigne, jednak jego strzał był za słaby. W 74. minucie Polak zaliczył asystę przy golu Ruiza - podał w polu karnym piłkę,  a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Minutę później dogodną sytuację miał Insigne z rzutu wolnego, jednak futbolówka poleciała w boczną siatkę. Choć losy spotkania były przesądzone, to Sassuolo wciąż starało się walczyć i zaprezentowało się z dobrej strony.

W kolejnej rundzie Napoli zagra z AC Milan. Mecz odbędzie się 30 stycznia.

SSC Napoli – Sassuolo Calcio  2:0  (1:0)

Bramki: Milik (15’), Ruiz (74’)

SSC Napoli: Ospina – Hysaj, Maksimovic, Koulibaly, Rui, Callejon (Younes 82’), Diawara, Ruiz, Ounas (Allan 71’), Insigne, Milik (Gaetano 90’)

Sassuolo Calcio: Pegolo – Rogerio (Dell’Orco 82’), Peluso, Magnani, Lirola, Duncan, Sensi, Locatelli, Djuricic (Babacar 69’), Boateng (Boga 70’), Berardi

Żółte kartki: Maksimovic, Ounas, Rui – Berardi, Magnani, Locatelli, Peluso

Sędzia: Daniele Chiffi