Premier League: City nie daje szans Wilkom

• Data publikacji: 14.01.2019, 23:00

Na zakończenie 22. kolejki byliśmy świadkami pojedynku pomiędzy Manchester City a Wolverhampton. Wiceliderzy Premier League nie dali najmniejszych szans gościom i pokonali ich 3:0, dominując przez całe spotkanie. Dubletem popisał się Gabriel Jesus, a bramkę samobójczą ustrzelił Coady.

Poprzednie spotkanie pomiędzy tymi ekipami zakończyło się niespodziewanym remisem. Na Molineux Wilki postawiły bardzo twarde warunki piłkarzom Guardioli, grając z nimi jak równy z równym. Dziś Obywatele, chcąc wywrzeć presję na liderującym Liverpool, musieli dołożyć wszelkich starań, aby strata punktów z zespołem Nuno Espirito Santo nie powtórzyła się.

Mistrzowie Anglii bardzo szybko udowodnili, że na Etihad nie może paść inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy. Już w 10. minucie Laporte wspaniale wypatrzył wychodzącego lewym skrzydłem na wolną pozycję Sane. Długie podanie baskijskiego obrońcy minęło obrońców i trafiło wprost do byłego gracza Schalke. Ten zauważył wbiegającego w pole karne Gabriela Jesusa i bez przyjęcia odegrał do niego piłkę. Brazylijczyk dopełnił już tylko formalności i wpakował piłkę do bramki obok bezradnego Rui Patricio.

Kilka minut po stracie bramki na Wolves spadł kolejny cios. Podirytowani brakiem posiadania piłki goście za wszelką cenę próbowali odzyskać futbolówkę, by choć spróbować zagrozić bramce rywali. Nie mogąc tego zrobić, zaczęli tracić zimną krew, skutkiem tego był bezmyślny faul Boly’ego. Francuski obrońca, chcąc odebrać piłkę, wykonał spóźniony wślizg z wyprostowanymi nogami, którego ofiarą padł Bernardo Silva. Decyzja sędziego nie mogła być inna niż czerwona kartka.

Gra w przewadze spowodowała tylko wzrost dominacji gospodarzy. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy udało im się podwyższyć prowadzenie. Sterling wraz z Sane przeprowadzali dwójkową akcję w obrębie pola karnego. Kiedy pierwszemu z nich udało się minąć większość obrońców i zbliżyć do bramki, Ryan Bennett podjął ostatnią próbę przerwania akcji. Anglik zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że zahaczył rywala, czym sprokurował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Jesus, który płaskim strzałem przy prawym słupku ustrzelił dublet.

Druga odsłona spotkania to dalsza przewaga Obywateli. Całkowite posiadanie piłki w wysokości 76% idealnie oddaje obraz tego meczu. Mimo tego, kibice na Etihad byli świadkami tylko jednej bramki w drugiej połowie, w dużej mierze dzięki dobrej postawie Rui Patricio. W 78. minucie Manchester City wykonywał rzut rożny, po krótkim rozegraniu piłkę w pole karne dośrodkował de Bruyne. Dogranie z jego strony było na tyle kąśliwe, że obrońcy nie mogli poradzić sobie z jego wybiciem. Saiss delikatnie strącił piłkę głową, przez co ta trafiła Coady’ego w wewnętrzną stronę uda dzięki czemu zmieniła rotację i wpadła do bramki obok zdezorientowanego bramkarza.

Ciężko oceniać ekipę Nuno Espirito Santo, trafili dziś na jeden z najlepszych zespołów, który całkowicie zdominował wydarzenia boiskowe.  Maszyna Guardioli natomiast wygrała kolejne spotkanie i wraz z tą kolejką staje się powoli jasne, że w wyścigu o mistrzostwo pozostają już tylko dwie ekipy.

Manchester City 3:0 Wolverhampton

10',39' Jesus, 78' Coady(sam.)

Skład Manchesteru City:

Ederson - Danilo, Laporte, Stones, Walker - D.Silva(62' de Bruyne), Fernardinho, B.Silva - Sane(74' Guendogan), Jesus(76' Aguero), Sterling

Skład Wolverhampton:

Patricio - Bennett, Coady, Boly - Doherty, Dendoncker, Neves, Jonny - Moutinho(72' Gibbs-White) - Jimenez(46' Traore), Jota(59' Saiss)

Sędzia: Craig Pawson

Stadion: Etihad Stadium (54 171)

Pozostałe wyniki 22. kolejki:

West Ham 1:0 Arsenal

48’ Rice

Leicester 1:2 Sothampton

58’ Ndidi – 11’ Ward-Prowse, 45+2’ Long

Crystal Palace 1:2 Watford

38’ Cathcart(sam.) – 67’ Cathcart, 74’ Cleverley

Cardiff 0:0 Huddersfield

Burnley 2:1 Fulham

20’ Bryan(sam.), 23’ Odoi(sam.) – 2’ Schurrle

Brighton 0:1 Liverpool

50’ Salah(kar.)

Chelsea 2:1 Newcastle

9’ Pedro, 57’ Willian – 40’ Clark

Everton 2:0 Bournemouth

61’ Zouma, 90+5’ Calvert-Lewin

Tottenham 0:1 Manchester United