Rekord sezonu Jamesa Hardena

• Data publikacji: 15.01.2019, 08:32

57 punktów Jamesa Hardena w wygranym meczu z Memphis Grizzlies to nowy rekord punktowy w obecnym sezonie Amerykanina. Los Angeles Clippers z Marcinem Gortatem w składzie przegrali z New Orleans Pelicans 117:121.

Niesamowita forma Jamesa Hardena trwa. Tym razem rozgrywający przeszedł samego siebie i zdobył ponad 50% punktów Houston Rockets w wygranym meczu 112:94 z Memphis Grizzlies. Rakiety nie miały większych problemów z Grizzlies. Zarówno drugą jak i trzecią kwartę gospodarze wygrali różnicą 11 punktów, dzięki czemu stworzyli sobie bezpieczną przewagę i dowieźli zwycięstwo do końca. Harden zdobył łącznie 57 punktów, co jest jego najlepszym osiągnięciem w tym sezonie. Drugi najlepiej punktujący w tym meczu - House - zdobył 15 punktów. To o 42 oczka mniej niż Broda! Istne szaleństwo.

Los Angeles Clippers pozostają w dołku. Porażka z New Orleans Pelicans to już ich trzeci przegrany mecz z rzędu. Drużynie Marcina Gortata należą się jednak brawa, bo wrócili do spotkania, mimo że przegrywali różnicą 18 punktów w trzeciej kwarcie. Niestety dla gospodarzy, nie mieli w swoich szeregach takiego gracza jak Anthony Davies, który zdominował dzisiaj cały parkiet. Amerykanin zdobył aż 46 punktów i zebrał 16 piłek. Po stronie LAC nikt nie był w stanie go zatrzymać. Marcin Gortat zagrał niecałe 15 minut. W tym czasie Polak zdobył 7 punktów i zebrał 6 piłek. Przyzwoity wynik.

Wyniki NBA:

Brooklyn Nets - Boston Celtics 109:102 (27:25; 19:20; 44:21; 19:36)

Houston Rockets - Memphis Grizzlies 112:94 (24:29; 30:19; 33:22; 25:24)

San Antonio Spurs - Charlotte Hornets 93:108 (24:28; 19:21; 29:27; 21:32)

Utah Jazz - Detroit Pistons 100:94 (27:31; 26:28; 22:15; 25:20)

Sacramento Kings - Portland Trail Blazers 115:107 (24:27; 30:17; 29:31; 32:32)

Los Angeles Clippers - New Orleans Pelicans 117:121 (36:32; 27:34; 25:28; 29:27)