NHL: zwycięstwo Minnesota Wild z Los Angeles Kings po rzutach karnych

• Data publikacji: 16.01.2019, 09:51

Dzisiaj rozegrano kolejne 10 spotkań najlepszej ligi hokejowej na świecie. Wygrali m.in. hokeiści Nashville Predators, Tampa Bay Lightning i Minnesota Wild, która po karnych pokonała Los Angeles Kings.

Pierwsza tercja meczu Wild z Kings zakończyła się bezbramkowym remisem. Dalszy przebieg meczu także był wyrównany. Zespół z Los Angeles dwukrotnie doprowadzał do remisu. Po 60 minutach było 2:2. W dogrywce nie padła żadna bramka. W rzutach karnych jedyne i zwycięskie trafienie zaliczył Jason Zucker. Hokeiści z Minnesoty walczą o awans do play-offów, bo są na 8. miejscu na Zachodzie. W tej samej konferencji Kings zamykają tabelę.

Dłużej niż 60 minut potrzebne było do rozstrzygnięcia w starciu St. Louis Blues z New York Islanders. Gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Jordana Eberle. Potem gola dla Blues strzelił David Perron i doprowadził do dogrywki. Tutaj decydującą bramkę dla Islanders zdobył Valtteri Filppula. Ciekawie zapowiadał się mecz Nashville Predators z Washington Capitals. Predators zdecydowanie dominowali na placu gry i wygrali 7:2. Trzy bramki strzelił Viktor Arvidsson, a dwie Nick Bonino.

Dużą przewagę w Konferencji Wschodniej ma Tampa Bay Lightning, która jest najlepszą drużyną sezonu. Tampa po golach Ondreja Palata i Michaiła Sergaczewa wygrała 2:0 z Dallas Stars. W innym ciekawym meczu Winnipeg Jets pokonali 4:1 Vegas Golden Knights. Takim samym wynikiem Columbus Blue Jackets triumfowali z New Jersey Devils. Tomas Hertl zanotował hattricka i przyczynił się do zwycięstwo 5:2 San Jose Sharks z Pittsburgh Penguins.

Minnesota Wild - Los Angeles Kings 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0)
New York Islanders - St. Louis Blues 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)
Columbus Blue Jackets - New Jersey Devils 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Dallas Stars - Tampa Bay Lightning 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
San Jose Sharks - Pittsburgh Penguins 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Nashville Predators - Washington Capitals 7:2 (2:0, 4:1, 1:1)
Winnipeg Jets - Vegas Golden Knights 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Montreal Canadiens - Florida Panthers 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Detroit Red Wings - Anaheim Ducks 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
New York Rangers - Carolina Hurricanes 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)