PHL: derby Małopolski dla Cracovii

• Data publikacji: 16.01.2019, 20:19

Comarch Cracovia w końcu pokonała TatrySki Podhale Nowy Targ 5:3. Krakowianie nie mogli pokonać Szarotek od ponad roku. GKS Tychy wygrał z Unią Oświęcim dopiero po dogrywce. Problemy z Jastrzębiem mieli hokeiści GKSu Katowice. Wicemistrzowie Polski jednak w ostatnich minutach przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Pasy mogą odetchnąć z ulgą, bo w końcu udało się im pokonać TatrySki Podhale Nowy Targ. Krakowski zespół dobrze wszedł w spotkanie i po 14. minutach prowadził już 2:0 po bramkach Adama Domogały Mateusza Bepierszcza. Goście jednak szybko zdobyli gola kontaktowego. W 15. minucie do siatki trafił Jarosław Różański i zrobiło się 2:1 dla gospodarzy. Podhalanie nie cieszyli się jednak długo, bo minutę później bramkarza pokonał Damian Kapica, który dostawił kij do nadlatującego krążka i kompletnie zmylił golkipera. Szarotki starały się gonić rywali. W drugiej tercji goście rozegrali bardzo owocne 90 sekund, kiedy to najpierw do siatki trafił Krzysztof Zapała, a później Joonas Sammalmaa, który wykorzystał grę w przewadze. Ogólnie we wtorkowy wieczór gry w przewadze bardzo dobrze funkcjonowały, bo łącznie zdobyto w ten sposób aż cztery gole. W 38. minucie ponownie na prowadzenie wyszli gospodarze, za sprawą Mateusza Bepierszcza, dla którego była to druga bramka w tym spotkaniu. Polak miał jednak nieco szczęścia, bo gdyby w hokeju istniały bramki samobójcze, to z pewnością tego gola zaliczylibyśmy Tolvananenowi, który przez przypadek skierował krążek do własnej bramki. W trzeciej tercji gości dobił Damian Kapica, dla którego również to był drugi gol. Kapica ukoronował dobrze rozegraną przewagę i po trzech strzałach w końcu dobił krążek do pustej bramki. Cracovia tym samym wygrywa z Podhalem pierwszy raz od 19 grudnia 2017! Zwyżkowa forma drużyny z Krakowa może zapowiadać ciekawy play-off.

Ciężki mecz mają za sobą hokeiści z GKSu Tychy. Mistrzowie Polski potrzebowali dogrywki, by pokonać Unię Oświęcim. Unia dzielnie broniła prowadzenia, na które wyszła już w 7. minucie po golu Andreja Themara. Hokeiści z Tychów odpowiedzieli dopiero w trzeciej tercji. Do siatki w 41. minucie trafił Michael Cichy, który podsumował dobrze rozegraną przewagę. Wynik remisowy utrzymywał się do 60. minuty, dlatego potrzebna była dogrywka. W doliczonych pięciu minutach GKS Tychy przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę już po 125 sekundach gry. Do siatki trafił wtedy Jarosław Rzeszutko. Doświadczony napastnik tym samym zapewnił swojej drużynie 31. wygraną w tym sezonie.

Ciekawy mecz odbył się w Katowicach, gdzie Tauron KH GKS zagrał z JKH GKS Jastrzębie. Bardzo emocjonujące spotkanie, w którym gospodarze wychodzili trzykrotnie na prowadzenie, ale goście byli także trzykrotnie w stanie wyrównać. Pierwszy gol padł szybko, bo już w 6. minucie, kiedy bramkarza pokonał Patryk Krężołek. Jastrzębie odpowiedziało bramką Dubinina dopiero w 30. minucie. W międzyczasie mieliśmy przerwę techniczną, która trwała aż 30 minut, ponieważ organizatorzy musieli załatać dziurę w lodzie. Tuż przed końcem drugiej tercji Katowice wyszły jednak ponownie na prowadzenie dzięki bramce Patryka Wronki. Trzecia tercja to już kompletna jazda bez trzymanki i emocjonalny roller coaster. W 44. minucie gola na 2:2 zdobył Łukasz Nalewajka, który przypieczętował grę w przewadze. Gospodarze nie chcieli być gorsi i pięć minut później również wykorzystali fakt gry w przewadze, zdobywając bramkę na 3:2. W 55. minucie jednak ponownie mieliśmy wynik remisowy, kiedy to Wałęga otrzymał dobre podanie od Pasia i strzelił tuż obok łapaczki bramkarza. Gdy mecz zbliżał się do końca, gospodarze wzięli sprawę w swoje ręce. Najpierw w 58. minucie do siatki trafił Laakkonen, który przed bramką zmienił tor lotu krążka, tym samym zaskakując Odrobnego. Dwie minuty później było już definitywnie po meczu, kiedy to drugiego gola w spotkaniu zdobył Jesse Rohtla - Fin, który strzelił w tym sezonie najwięcej goli dla katowiczan - 21. GKS Katowice pozostaje na drugim miejscu w lidze, jednak ma do rozegrania dwa zaległe spotkania.