Emakumeen Bira: Trzeci etap dla Amy Pieters

• Data publikacji: 21.05.2018, 20:26

Holenderka Amy Pieters wygrała trzeci etap wyścigu Emakumeen Bira. Liderką wyścigu pozostała inna Holenderka Annemiek van Vleuten.

Przedostatni etap hiszpańskich zawodów, rozegrany dookoła Aretxabalety, liczył 114,5 kilometra. Profil etapu był pagórkowaty i sprzyjał ucieczkom. Skuteczny atak wykonała grupa 9 zawodniczek. Najszybciej finiszowała Amy Pieters. Holenderka z grupy Boels Dolmans Team wyprzedziła Szwedkę Emilię Fahlin i Niemkę Clarę Koppenburg. Peleton przyjechał na metę ze stratą 2 minut i sekundy. Druga z peletonu finiszowała Katarzyna Pawłowska (Team Virtu), która uplasowała się na 12. miejscu. Małgorzata Jasińska (Movistar) też przyjechała w peletonie na 30. pozycji. Anna Plichta (Boels Dolmans Team) zajęła 88. miejsce ze stratą 5 minut i 18 sekund.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachowała Annemiek van Vleuten. Na drugą pozycję awansowała Georgia Williams. Australijka, która jest koleżanką klubową van Vleuten z ekipy Mitchelton Scott, traci 3 sekundy. Jednak Williams przyjechała dzisiaj ze stratą 4 sekund do Pieters, więc gdyby finiszowała w pierwszej grupie, zostałaby nową liderką. Jasińska zajmuje 17. miejsce, Pawłowska jest 28., a Plichta 61.