Puchar CEV: koniec przygody Indykpolu AZS-u Olsztyn

• Data publikacji: 17.01.2019, 22:00

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zakończyli swój udział w rozgrywkach Pucharu CEV, po raz drugi nie dając rady Kuzbassowi Kemerowo. Dziś olsztynianie przegrali na własnym parkiecie 1:3.

W pierwszym starciu tych drużyn w 1/8 finału Pucharu CEV, AZS przywiózł z Rosji całkiem niezły rezultat, przegrywając dopiero po tie-breaku. To dawało fanom olsztyńskiej ekipy naprawdę duże nadzieje przed rewanżem w hali Urania. Zaczęło się dobrze i gospodarze szybko przejęli inicjatywę. Ich zagrywka sprawiała mnóstwo problemów przeciwnikom oraz skutecznie wybijała Rosjan z rytmu. Swoje ataki bez większych problemów kończył Jan Hadrava, natomiast Pawłowi Woicki bardzo dobrze współpracował z środkiem pola. Na parkiecie w drużynie gości pojawił się Wiktor Poletajev, który zaczął nękać gospodarzy mocną zagrywką i dzięki temu na tablicy wyników był remis. Końcówka była niezwykle nerwowa, ale Hadrava zachował chłodną głowę i przypieczętował zwycięstwo Olsztyna w pierwszym secie. W drugiej partii prawdziwe show w obronie Kuzbassa zrobił Lauri Kerminen. Mimo tego gra była wyrównana, dopóki po raz kolejny w polu zagrywki nie pojawił się Poletajev. Od tego momentu siatkarze Indykpolu AZS zaczęli się nagminnie mylić, zaś goście wywalczoną przewagę utrzymali do samego końca. Jeśli chodzi o trzecią część, to można powiedzieć tylko tyle, że się odbyła. Podopieczni trenera Michała Gogola byli po prostu tłem dla rywali. Cuda w obronie wyczyniał Kerminen, a jego partnerzy z ataku byli tak rozpędzeni, że nie sposób było ich zatrzymać. Efektem tego była wysoka porażka 14:25. Drużyna Tuomasa Sammelvuo grała swoją siatkówkę, konsekwentnie realizując cel jakim był awans do ćwierćfinału rozgrywek. Dopięli tego, wygrywając czwartego seta do 19 i cały mecz 1:3.

Indykpol AZS Olsztyn - Kuzbass Kemerowo 1:3 (28:26, 19:25, 14:25, 19:25)

Indykpol AZS: Woicki, Hadrava, Zniszczoł, Pietraszko, Andringa, Wika, Żurek (libero) oraz Poręba, Kańczok, Urbanowicz, Kapelus, Gil

Kuzbass: Podlesnych, Karpuchov, Kobzar, Paszycki, Poletajev, Tawasjev, Kerminen (libero)