Bundesliga: Lewandowski przypieczętował zwycięstwo Bayernu

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 18.01.2019, 22:30

Udanie rundę rewanżową rozpoczął Bayern Monachium. W meczu 18. kolejki pokonał na wyjeździe Hoffenheim 3:1. Ostatnią z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Bayern od początku spotkania miał wyraźną przewagę. Znacznie częściej akcja rozgrywała się pod bramką Baumanna. Hoffenheim zmuszone było do obrony i tylko ekspediowało piłki jak najdalej od swojego pola karnego. Bayern postraszył już w pierwszych minutach, kiedy minimalnie pomylili się Lewandowski i Mueller.

Bawarczycy byli blisko otwarcia wyniku w 28. minucie. W polu karnym po rzucie rożnym mieliśmy duże zamieszanie, po którym blisko wpakowania piłki do bramki był Hummels. Gol padł jednak dopiero w 34. minucie. Po dośrodkowaniu Kingsleya Comana główkował Lewandowski, ale ten strzał obronił Baumann. Przy dobitce Leona Goretzki golkiper gospodarzy nie popisał się i piłka wpadła tuż przy słupku.

Gdy Hoffenheim próbowało coś zdziałać w ataku zostało szybko skarcone. Bayern wyprowadził zabójczą kontrę. David Alaba popisał się świetnym dograniem, z którego skorzystał Goretzka i po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie oglądaliśmy odmienioną drużynę Hoffenheim. Mecz zrobił się bardzo wyrównany, mieliśmy wymianę ciosów z obu stron. Blisko bramki kontaktowej był Joelinton, ale świetnie interweniował Neuer. Bayern również nie próżnował. Na hat-tricka polował Goretzka, ale piłka minimalnie minęła słupek.

W 59. minucie Hoffenheim po doskonałej kontrze zdobyło bramkę kontaktową. Akcję napędził Joelinton i podał do Schulza, który strzałem zza pola karnego pokonał Neuera. Gospodarze chcieli pójść za ciosem, ale brakowało skuteczności. Ich marzenia o dobrym wyniku w 87. minucie przekreślił Robert Lewandowski. James Rodriguez zagrał piłkę do Thomasa Muellera, a ten zgrał ją do Lewandowskiego. Polak z bliska umieścił futbolówkę w siatce i przypieczętował zwycięstwo Bayernu.

TSG 1899 Hoffenheim - Bayern Monachium 1:3 (0:2)

Bramki: Schulz (59') - Goretzka (34'), (45+1'), Lewandowski (87')

Hoffenheim: Baumann - Vogt (56' Grillitsch), Posch, Hubner - Kaderabek, Bittencourt, Demirbay (57' Geiger), Schulz - Kramarić, Belfodil - Joelinton (79' Szalai)

Bayern: Neuer - Kimmich, Suele, Hummels, Alaba - Martinez (90' Boateng) - Mueller, Thiago (78' James), Goretzka, Coman (73' Gnabry) - Lewandowski

Kartki: Vogt, Grillitsch, Posch - Kimmich, Martinez