LSK: trzysetowe zwycięstwa łódzkich drużyn

• Data publikacji: 19.01.2019, 20:18

Siatkarki z obu łódzkich drużyn nie miały większych problemów z odniesieniem łatwych zwycięstw na wyjeździe. ŁKS Commercecon wygrał w Radomiu, zaś Grot Budowlani w Legionowie.

Od pierwszej piłki gra była dosyć chaotyczna, aczkolwiek z biegiem czasu, inicjatywę zaczęły przejmować łodzianki. Jednak ich zrywy na kilku-punktowe prowadzenie szybko były niwelowane przez gospodynie. Najpierw legionowianki odrobiły trzy punkty, aby po krótkiej chwili doprowadzić do stanu po 12. Później zaś,  gdy Budowlane zmierzały po pewne zwycięstwo w pierwszym secie (23:19), ponownie straciły cztery oczka w jednym ustawieniu. Ostatecznie zwyciężyły do 23, ale głównie za sprawą niezastąpionej Jovanie Brakocević-Canzian. W drugiej partii również toczyła się wyrównana walka, lecz tylko do pewnego momentu. Szkoleniowiec gospodyń wprowadził na parkiet Małgorzatę Śmieszek, która niezwykle mocno wsparła swoje koleżanki w bloku i zagrywce. Dzięki temu manewrowi taktycznemu, dopiero w drugiej części seta łodzianki zdołały powiększyć przewagę i zwyciężyć do 17. Trzecia odsłona spotkania niejako zwieńczyła dzieło Grot Budowlanych Łódź. Gospodynie starały się jakoś bronić i odpowiadały atakami Beaty Olenderek oraz Zuzanny Góreckiej, ale to nie wystarczyło by ugrać dziś cokolwiek. Łodzianki pokonały rywalki po raz trzeci, tym razem najefektowniej, bo do 14 i odniosły zasłużone zwycięstwo.

DPD Legionovia Legionowo - Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 17:25, 14:25)

DPD Legionovia: Polak, Górecka, Rojecka, Kicka, Olenderek, Jasek, Adriana Adamek (libero) oraz Urban, Śmieszek, Tobiasz

Grot Budowlani: Stoltenborg, Babicz, Pencova, Brakocević-Canzian, Bączyńska, Polańska, Stenzel (libero) oraz Agnieszka Adamek, Sobalska, Pickrell, Woźniak

MVP: Jovana Brakocević-Canzian (Grot Budowlani)

W meczu ŁKS-u Commercecon, przebieg wydarzeń przypominał ten z meczu Grot Budowlanych. Siatkarki z Łodzi po upływie paru chwil osiągnęły kilku-punktowe prowadzenie, którego już nie oddały. Nadzieję w serca radomskich fanów próbowała wlać jeszcze Brittany Abercrombie, wprowadzając sporo jakości i ożywienia, ale starczyło tylko do zdobycia 18 punktów. W drugim secie, w którym gospodynie raziły nieskutecznością w ataku, łodzianki znów łatwo zwyciężyły i ponownie do 18. W trzeciej, i jak się później okazało, ostatniej części meczu, wicemistrzynie Polski dokończyły dzieła zniszczenia. Na skrzydłach brylowały Aleksandra Wójcik, Klaudia Alagierska oraz Monika Bociek, a radomianki w żaden sposób nie potrafiły nawiązać jakiejkolwiek walki. Efektem było kolejne zwycięstwo 18:25.

E.Leclerc Radomka Radom - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 18:25, 18:25)

E.Leclerc Radomka: Grabka, Skrzypkowska, Ponikowska, Szczepańska-Pogoda, Biała, Kubacka, Drabek (libero) oraz Abercrombie, Alishanova, Molenda, Borawska, Bałucka

ŁKS Commercecon: Bidias, A. Wójcik, Bociek, Alagierska, Efimienko, M. Wójcik, Korabiec (libero) oraz Szczyrba

MVP: Monika Bociek (ŁKS Commercecon)