Bundesliga: skromne zwycięstwo Borussii

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 19.01.2019, 20:28

W hicie 18. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund 1:0 pokonała na wyjeździe drużynę RB Lipsk. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Axel Witsel, któremu asystował Łukasz Piszczek. Dla Polaka był to ważny mecz, ponieważ był dziś kapitanem swojego zespołu.

Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany. Żadna ze stron nie przejęła inicjatywy. Groźnie było pod obiema bramkami. W pierwszym kwadransie mieliśmy kilka niedokładnych strzałów i dobrze spisywała się defensywa obu zespołów. W 19. minucie piłka zatrzepotała w bramce Petera Gulacsi'ego. Po rzucie rożnym głową próbował uderzyć Łukasz Piszczek, ale przedłużył piłkę. W dobrym miejscu znalazł się Axel Witsel i mocnym strzałem pokonał bramkarza.

Borussia po strzelonym golu próbowała uspokoić grę. Lipsk jednak chciał szybko doprowadzić do wyrównania i był tego bliski. Strzał Konrada Laimera w ostatniej chwili zablokował Witsel. Borussia nie chciała spocząć na laurach. Jeszcze przed przerwą Abdou Diallo mógł podwyższyć na 2:0, ale minimalnie pomylił się uderzając głową po wrzutce z rzutu wolnego.

Druga połowa powinna rozpocząć się od szybkiego wyrównania gospodarzy, ale dogodnej sytuacji w polu karnym nie wykorzystał Marcel Sabitzer. Mogło się to zemścić, bo po drugiej stronie boiska parę minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem stanął Maximilian Philipp. Górą w tej sytuacji był jednak Gulacsi, który odbił strzał nogą.

W końcowych fragmentach spotkania Borussię przed utratą gola dwukrotnie ratował Roman Buerki. Najpierw obronił strzał Sabitzera, a potem odbił piłkę po uderzeniu Timo Wernera. W 90. minucie przed szansą na 13. bramkę w sezonie stanął Paco Alcacer. Na jego nieszczęście piłka trafiła w słupek.

RB Lipsk - Borussia Dortmund 0:1 (0:1)

Bramki: Witsel (19')

Lipsk: Gulacsi - Klostermann, Konate, Upamecano, Halstenberg - Sabitzer, Demme (81' Cunha), Kampl, Laimer (88' Augustin) - Poulsen, Werner

Borussia: Burki - Piszczek (89' Wolf), Weigl, Diallo, Hakimi - Witsel, Delaney - Sancho, Philipp (79' Alcacer), Guerreiro (76' Pulisic) - Goetze

Kartki: Konate, Upamecano, Kampl - Sancho, Buerki