Ligue 1: rekordowy mecz PSG

• Data publikacji: 19.01.2019, 20:43

Paris Saint-Germain wyrównał swój rekord i pokonał EA Guingamp 9:0. Tym samym paryżanie po raz drugi w swojej historii wygrali różnicą dziewięciu bramek w lidze. Kylian Mbappe i Edinson Cavani zakończyli mecz z hat-trickami, Neymar dorzucił dwie bramki, a wynik ustalił Thomas Meunier.

Można powiedzieć, że dzisiejszy wynik to istna zemsta PSG na zespole z Guingamp. L'EAG kilka dni temu pokonali paryżan w Pucharze Ligi Francuskiej, tym samym to oni awansowali do półfinału. Tamta porażka musiała rozwścieczyć mistrzów Francji, bo dzisiaj urządzili sobie po prostu egzekucję na rywalach.

Strzelaninę rozpoczął Neymar, który w 11. minucie pokonał bramkarza. Brazylijczyk zabawił się z rywalami i z łatwością oszukał trzech obrońców, po czym delikatnie wbił piłkę do bramki. Długo musieliśmy czekać na drugiego gola, bo dopiero w 37. minucie Kylian Mbappe otrzymał podanie od Neymara i bez przyjęcia wpakował piłkę do siatki. Francuz wpisał się na listę strzelców jeszcze w 45. minucie, kiedy po błędzie obrońców otrzymał piłkę w polu karnym i z zimną krwią wykorzystał okazję.

W drugiej połowie do strzelania dołączył Edinson Cavani. Urus pokonał bramkarza w 59. i 66. minucie, kiedy to dwukrotnie wykorzystał dośrodkowania z lewej strony. W 68. minucie było już 6:0. Tym razem to Mbappe obsłużył podaniem Neymara, a skrzydłowemu nie zostało nic innego, jak zdobycie gola. Gospodarzom było jednak najwidoczniej mało. W 75. minucie hat-tricka skompletował Cavani i mimo wysokiego prowadzenia celebrował gola tak samo jak wszystkie pozostałe. 5 minut później napastnik wystąpił w roli asystenta, kiedy to z lewej strony dograł piłkę na nogę Mbappe. Francuz wpakował ją do pustej bramki i dzięki temu także skompletował hat-tricka. Wynik ustalił w 83. minucie Thomas Meunier, który dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym i silnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza. PSG miało jeszcze sporo czasu na zdobycie upragnionej dziesiątej bramki, jednak zawiodła skuteczność.

Niesamowity wynik paryżan przyćmiewa jednak ich problemy kadrowe. PSG za kilkanaście dni czeka mecz z Manchesterem United, jednak mistrzowie Francji mają spore braki przede wszystkim w pomocy. Dzisiaj kontuzję odniósł ponadto Marco Verratti, co tylko pogarsza sytuację stołecznej drużyny. Wygląda na to, że Thomas Tuchel powinien rozejrzeć się za pomocnikiem w zimowym oknie transferowym.

PSG - EA Guingamp 9:0 (3:0)

Bramki: 11', 68' Neymar; 37', 45', 80' Mbappe; 59', 66', 75' Cavani, 83' Meunier

PSG: Buffon - Bernat (67' Kurzawa), Marquinhos, Silva (76' Meunier), Kehrer, Neymar, Verratti (19' Draxler), Alves, Di Maria, Mbappe, Cavani

EA Guingamp: Caillard - Ikoko, Kerbrat, Eboa Eboa, Rebocho, Deaux (56' Blas), Didot, Phiri, N'Gbakoto (73' Djilobodji), Mendy (57' Mendy), Thuram

Kartki: 89' Kurzawa