PlusLiga: Zawiercie pokonało ONICO, ZAKSA nadal najlepsza

• Data publikacji: 19.01.2019, 22:04

Ruszyła już 16. kolejka PlusLigi. Dziś na parkiecie pojawiły się kluby z pierwszej ósemki tabeli. Najpierw mecz przegrała Warszawa z Wartą Zawiercie. Później natomiast niezawodna w polskiej lidze ZAKSA, która pokonała ósmą Bydgoszcz.

W spotkaniu Warty z Warszawą można było stawiać raczej na to, że to stołeczni pokonają swoich rywali. Ten pojedynek nie był jednak tak oczywisty. Pierwszego seta wygrali faworyci. Całą partię grali punkt za punkt, dopiero w końcowej fazie to warszawiacy odskoczyli swoim rywalom, pokonując ich 25:22.

Drugi set należał już do Zawiercia. Starali się utrzymywać niewielką przewagę od pierwszej części partii, w końcówce wychodząc na prowadzenie już sześciopunktowe. ONICO nie miała w tym secie za wiele do powiedzenia. Przegrali 19:25.

Trzeci set, choć nie tak oczywisty, znów zakończył się na korzyść Warty. Na chwilę przed piłkami meczowymi było trochę gorąco, ale po raz drugi w meczu to zawiercianie wyszli z opresji. Czwarty set także padł ich łupem, wygrali go takim samym stosunkiem punktów, co poprzedni (25:23).

Warta Zawiercie – ONICO Warszawa 3:1 (22:25 25:19 25:23 25:23)

SKŁADY:

Warta: Waliński (19), Rejno (4), Ferreira (17), Gawryszewski (9), Bociek (16), Masny (2), Koga (libero) oraz Dosanjh, Semeniuk, Andrzejewski (libero) i Malinowski
ONICO:
Brizard (4), Łukasik (10), Wrona (4), Vigrass (9), Kurek (22), Penczew (5), Wojtaszek (libero) oraz Kwolek (3), Janikowski i Nowakowski (3)

W drugim meczu liderzy tabeli i jak dotąd niezawodni siatkarze z Kędzierzyna pokonali bydgoskich rywali. Chemik nie przysporzył faworytom wielu problemów. W pierwszej partii ZAKSA od początku wiodła prym, a ich przeciwnicy mieli kłopot z wygraniem ataku. Tego seta kędzierzynianie wygrali 25:14, co było pogromem bydgoskich siatkarzy.

W tej drugiej partii Chemicy starali się ugrać nieco więcej, ale udało im się dojść do stanu 25:20. Trzeci set wyglądał podobnie do poprzedniego. Różnica przez większą część seta wynosiła 2 lub 3 punkty, a wynik końcowy też był identyczny. ZAKSA przypieczętowała po raz kolejny swoją dominację w PlusLidze.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Chemik Bydgoszcz 3:0 (25:14 25:20 25:20)

SKŁADY:

Chemik: Kovacević (5), Szalacha (2), Filipiak (20), Lesiuk (4), Morozau (6), Cieślik, Kowalski (libero) oraz Siwicki, Akala, Bobrowski, Karakuła (1) i Witek
ZAKSA: Kaczmarek (14), Toniutti (1), Wiśniewski (8), Bieniek (8), Śliwka (9), Deroo (14), Zatorski (libero) oraz Stępień, Jungiewicz (3) i Koppers