Biegi - PŚ: triumfy Johaug i Niskanena

• Data publikacji: 20.01.2019, 14:30

Po wczorajszych sprintach, dziś na estońskich trasach biegowych rywalizowano na dystansach. Panie pobiegły na 10 kilometrów, zaś panowie mieli do pokonania o 5 kilometrów więcej. Najszybsi okazali się Norweżka Therese Johaug oraz Iivo Niskanen z Finlandii.

Reprezentantka Norwegii Therese Johaug zwyciężyła w biegu na 10km techniką klasyczną w estońskiej miejscowości Otepaa. Od samego startu biegła ona równym i mocnym tempem, dzięki czemu na mecie zameldowała się z przewagą ok. 50 sekund. Drugie miejsce zajęła młoda Szwedka Ebba Andersson, zaś jako trzecia dobiegła Natalia Nepryaeva z Rosji.

Wśród mężczyzn dość niespodziewanie triumfował reprezentant Finlandii Iivo Niskanen i to z całkiem sporym zapasem czasowym. Drugi z niespełna 16 sekundami straty dobiegł Rosjanin Alexander Bolshunov, zaś trzeci finiszował Didrik Toenseth z Norwegii. Jego strata do zwycięzcy wyniosła już ponad 46 sekund.